21 Lut -

Porady psychologa sposobem w niespodziewanej chwili

W życiu każdej osoby niekiedy bywają takie momenty, kiedy wymagana jest pomoc psychologa. Chodzi o rozmaite sytuacje, które bywają dla człowieka tak problematyczne, że nie może on zwalczyć uch sam. Bardzo dobrym przykładem jest chyba coraz powszechniejsza w dzisiejszych czasach depresja. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie uważana w ogóle za schorzenie, obecnie potrafi przybierać coraz groźniejsze formy. Depresja sama w sobie nie jest w stanie doprowadzić do śmierci, jednak coraz gorszy stan człowieka niekiedy prowadzi go ku myślom samobójczym. Z tego powodu tak istotne jest, aby na czas rozpoznać chorobę i rozpocząć terapię. Minimalizowaniem objawów depresyjnych, jak i leczeniem wielu innych dolegliwości trudnią się psychologowie i psychoterapeuci. Różnica pomiędzy tymi specjalnościami polega na tym, że psycholog zajmuje się najczęściej rozmową z daną osobą, ewentualnie badaniem za pomocą rozmaitych testów, natomiast| psychoterapeuta posiada uprawnienia do prowadzenia potrzebnej terapii. W chorobach wyjątkowo trudnych pacjent może być również wysłany do psychiatry, który ma możliwość leczenia farmakologicznego.
Read More
11 Wrz -

Kuracje sprzyjające zdrowiu oraz relaksowi

Dbanie o zdrowie oraz świetne samopoczucie są dziś rzeczywiście niezbędne. Całe szczęście moda na zdrowy styl życia i aktywność fizyczną zatacza coraz szersze koło. Coraz chętniej zwracamy uwagę na to co kupujemy, co trafia na nasze talerze i jak spędzamy czas wolny. Dobrze jest również raz na jakiś czas zafundować sobie pewien zabieg, który nie jedynie będzie miał wpływ na nasze zdrowie, lecz także na dobre samopoczucie.
Read More
31 Sie -

Złe efekty nerwów w naszym życiu

Stres jest zawsze obecny w naszej codzienności. Jest to bardzo potrzebny stan w naszym organizmie. Odrobina stresu nakłania nas do aktywności, sprawia, że bierzemy się w garść i radzimy sobie z problemami w szybkim czasie. Jest on nieodłączną częścią naszej egzystencji, stąd też musimy umieć sobie z tym poradzić, tak, by działał na naszą korzyść. Jednak nierzadko bywa tak, że stres zaczyna być dla nas po prostu zgubny. Wówczas trzeba błyskawicznie rozwiązać ten problem. Jeśli zlekceważymy takiego przeciwnika, będziemy tego później gorzko żałować.
Read More
24 Cze -

Prezent dla Twojego dziecka, który wywoła żywą radość

Wybranie podarku dla dziecka może stać się całkiem trudnym zadaniem. Niewielu rodziców wie, w co preferują się bawić dzisiejsze dzieciaki. Jeszcze ciężej mają osoby, które na co dzień nie mieszkają z dzieckiem, które ma dostać prezent. Jeżeli chodząc po sklepie dla najmłodszych czujesz się całkowicie zagubiony, przeczytaj ten króciutki artykuł – z pewnością znajdziesz jakieś rozwiązanie.
Read More
19 Kwi -

Nawet najmocniej zapracowany człowiek powinien znaleźć chwilę na relaks i przyjemności.

Życie nie zapewnia odpoczynku, zabiegani jesteśmy każdego dnia, chociaż szczególnie czujemy to to, gdy pogoda się zmienia, jak lato dobiega końca. Jak w lato byliśmy w stanie jeszcze przecież wyjść po pracy i posiedzieć na słońcu, tak aktualnie wracamy, a już jest ciemno. Taki jest urok jesienno-zimowych miesięcy, a przecież jakoś żyć trzeba. Ważne więc jest, ażeby przez pełny rok dostawać od życia drobne przyjemności. Niestety, tak prosto to ich się nie da zyskać, należy odpowiednio sobie to zaplanować, ażeby było jak najbardziej korzystnie dla nas.
Read More
20 Lut -

Niełatwe chwile w naszym życiu a depresja jesienna

Znanych jest dużo sposobów na chandrę, która nierozerwalnie łączy się z niższymi temperaturami na zewnątrz. Jesień oraz zima nie muszą być powodem naszego złego nastroju, lecz depresja jesienna pojawia się niezwykle często. Jak jej zapobiec? Opcji jest bez liku, ale najważniejsze jest znalezienie swojego własnego sposobu. Warto zawczasu opracować swą technikę radzenia sobie w trudniejszych momentach, by cieszyć się oraz tryskać humorem przez cały rok.
Read More

Tematyka

Nowe

Archiwa