13 Mar -

Porady psychologa sposobem w niespodziewanej chwili

W życiu człowieka niekiedy zdarzają się takie chwile, kiedy wymagana jest pomoc specjalisty. Chodzi o rozmaite sytuacje, które są dla człowieka tak problematyczne, że nie może on poradzić sobie z nimi samodzielnie. Najlepszym przykładem może by chyba coraz powszechniejsza w dzisiejszych czasach depresja. Jeszcze jakiś czas temu nie uznawana w ogóle za chorobę, aktualnie przybiera niekiedy coraz groźniejsze stadia. Choroba ta sama w sobie nie jest w stanie doprowadzić do zgonu, jednak coraz gorszy stan człowieka czasami prowadzi go ku myślom samobójczym. Z tego powodu tak ważne jest, aby na czas rozpoznać objawy i rozpocząć terapię. Usuwaniem objawów depresyjnych, jak i zwalczaniem wielu innych schorzeń zajmują się psychologowie i psychoterapeuci. Różnica pomiędzy tymi specjalnościami opiera się na tym, że psycholog zajmuje się zwykle rozmową z daną osobą, ewentualnie przeprowadzaniem rozmaitych testów, natomiast| psychoterapeuta posiada uprawnienia do przeprowadzania wymaganej terapii. W chorobach wyjątkowo ciężkich pacjent może być też wysłany do psychiatry, który może wdrożyć leczenie farmakologiczne.
Read More
9 Mar -

Porady psychoterapeuty pomocą w niespodziewanej sytuacji

W życiu każdej osoby czasami zdarzają się takie chwile, kiedy potrzebna jest pomoc specjalisty. Chodzi o rozmaite sytuacje, które są dla człowieka tak problematyczne, że nie może on zwalczyć uch sam. Najlepszym przykładem może by chyba coraz częściej spotykana w dzisiejszych czasach depresja. Jeszcze jakiś czas temu nie uznawana wcale za schorzenie, obecnie potrafi przybierać coraz bardziej niebezpieczne stadia. Depresja sama z siebie nie jest w stanie doprowadzić do śmierci, ale pogarszający się stan człowieka czasami prowadzi go ku myślom samobójczym. Z tego powodu tak znaczące jest, aby na czas zidentyfikować chorobę i wdrożyć terapię. Eliminowaniem objawów depresyjnych, a także zwalczaniem wielu innych chorób zajmują się psychologowie i psychoterapeuci. Różnica pomiędzy nimi polega na tym, że psycholog zajmuje się w większości rozmową z pacjentem, ewentualnie badaniem za pomocą różnych testów, natomiast| psychoterapeuta dysponuje uprawnieniami do prowadzenia konkretnej terapii. W chorobach wyjątkowo ciężkich pacjent może być również skierowany do psychiatry, który ma możliwość leczenia farmakologicznego.
Read More
6 Lut -

Ludzka energia tkwi w wodzie. Z jakiego powodu powinniśmy pić wiele napojów?

Na pewno wszyscy świetnie orientujemy się, że nasze ciało składa się w większości z wody. Stanowi ona nawet 70 % naszej masy. Dlatego tak ważne jest ciągłe picie wody. Być może nie wiedzieliśmy o tym, ale odwodnione komórki prędzej ulegają starzeniu i stanowią łatwy cel ataku dla niebezpiecznych chorób i bakterii.
Read More
29 Sty -

Leczenie bezpłodności

W dwudziestym pierwszym wieku problemem niepokojącym niemało młodych par jest zanik płodności. Mimo że to zjawisko ma zasięg już przypadłości często występującej, w wielu przypadkach możliwa jest efektywna terapia. Niedrogie, ale mało profesjonalne leczenie niepłodności czy też może porady najlepszych lekarzy, którzy od dawna pomagają parom rozpoznać powód niepłodności i efektywnie z niej wyleczyć? Najpewniej w wypadku wszelkich problematycznych kwestii nie zwlekać za dużo i zaczerpnąć garści ważnych rad w określonych zagadnieniach medycznych.
Read More
13 Wrz -

Laserowa korekcja wzoru – skuteczny sposób korekcji dolegliwości wzroku

Złożoność usług, jakie już dzisiaj proponuje klinika okulistyczna w kraju, robi wrażenie na pacjentach. Rewelacyjne wyszkolona oraz odróżniająca się doświadczeniem kadra lekarska wychwalana jest przede wszystkim za wyjątkowy profesjonalizm oraz w stu procentach indywidualne podejście do każdego pacjenta. Przeprowadzanie w klinice okulistycznej operacje, te większego kalibru i mniej inwazyjne, są zawsze okupione efektownymi przygotowaniami.
Read More
13 Wrz -

Każdy pacjent marzy o idealnej przychodni zdrowia, lecz tak naprawdę trudno taką znaleźć, zwłaszcza jeżeli mieszka się poza granicami aglomeracji

O przychodniach, publicznych ośrodkach zdrowia i klinikach myślimy dopiero wówczas, kiedy dopada nas jesienne przeziębienie bądź groźna choroba. A w przypadku naszych milusińskich trzeba koniecznie doliczyć badania bilansowe oraz szczepienia. Najczęściej leczymy się w najbliżej położonych przychodniach i m. in. z tego powodu chcemy, żeby tego rodzaju instytucje w pełni spełniały nasze oczekiwania, co praktycznie graniczy z cudem, jeśli mieszkamy na obszarach wiejskich. Bądź co bądź, każdy pacjent dorzuci swoje własne postulaty, lecz tutaj postaramy skoncentrować się tylko na uogólnieniach.
Read More
13 Wrz -

Co najlepiej robić, aby w tym roku nie napadła nas depresja sezonowa?

Depresja to koszmarna choroba, która wyniszcza solidnie naszą psychikę, ale także organizm. Czyli jeśli nie będziesz starał się walczyć z depresją, w żadnym razie nie powinieneś nawet zamarzyć o szczęśliwym życiu. Tak to już jest! Jak jednakże mamy okazję zawalczyć z depresją sezonową, zatem chorobą, która jest w stanie uderzyć nas niespodziewanie, a potem na dłuższy czas skutecznie wyniszczyć? Nie jestem specjalistą, ale jakby nie patrzeć mogę podać nieco efektywnych metod, dzięki którym będziesz mógł zawalczyć ze swoją depresją. Poczytaj ten artykuł.
Read More
13 Wrz -

Zwyrodnienie stawów – jak zapobiegać i leczyć tą niewygodną dolegliwość?

Choroba zwana zwyrodnieniem stawów jest niezmiernie dokuczliwa i znacząco minimalizuje funkcje ruchowe chorego. Zapewne z tej przyczyny chory otrzymuje orzeczenie o inwalidztwie.
Nieprawidłowość degeneracji oraz syntezy chrząstki stawu może mieć przyczyny biologiczne albo pochodzenia mechanicznego. Według danych statystycznych, w Polsce choruje na ową przypadłość ok. 2 miliony* osób.Choroba dotyczy najczęściej stawów kręgosłupa, biodrowych i kolanowych.
Read More
13 Wrz -

Czy depresję da radę skutecznie wyleczyć?

Są różne typy stanów depresyjnych – naturalnie depresja jest
śmiertelną chorobą, znaczna część cierpiących na przewlekłą depresję po jakimś odstępie czasu na nieszczęście odbiera sobie życie. Zatem taki internauta,
który myśli, że zmaga się w tym momencie z depresją, musi jak najszybciej podjąć z nią walkę! Może myślimy, iż ten stan przejdzie, lecz trudno być
tak wielkim optymistą. Prawda jest taka, że trzeba rozejrzeć się za
sposobami, dzięki to którym na nowo będziemy mieli możliwość cieszyć się życiem. Być może świat nie jest dobrym miejscem, lecz jeśli już na nim przyszło nam żyć, musimy
sensownie spędzić czas. Naturalnie nie jest to łatwe, lecz tak czy siak musimy to
zaakceptować.
Read More
13 Wrz -

Wada wzroku – stosowane na chwilę obecną metody leczenia

Do podstawowych wad wzroku, które w zdecydowanej większości przypadków są poddawane leczeniu zalicza się wady refrakcji oraz zaćma. Refrakcja jest to zjawisko , które polega na tym, że promieniowanie świetlne w trakcie przechodzenia z jednego obiektu na drugi załamują się i dzięki temu tworzą w tym innym obiekcie obraz. W przypadku oka światło przechodzi przez rogówkę oraz soczewkę, następnie ulega załamaniu, aby na końcu ogniskować się na siatkówce. W przypadku nieprawidłowego kształtu oka, promieniowanie świetlne są ogniskowane w niewłaściwym miejscu.
Read More
13 Wrz -

W jaki sposób można kurować problemy związane z nietrzymaniem moczu, jak funkcjonuje laser Monaliza Touch.

Jedną z częstszych przewlekłych chorób u kobiet jest nietrzymanie moczu. Ocenia się, że nawet dwadzieścia pięć procent wszystkich pań na jakiś etapie swojego życia miała z tym kłopoty. Choroba ta nie będzie może specjalnie groźna, lecz może spowodować duży dyskomfort życia, jest także źródłem zażenowania oraz wstydu.
Read More
13 Wrz -

Wraz z nami starzeją się nasze oczy – najnowocześniejsze sposoby leczenia, z dobrym skutkiem hamują pogarszanie się wzroku

Swoje apogeum zmysł wzroku ma w wieku 20 lat. Inne choroby nabywamy przez wpływ środowiska zewnętrznego. Początki starczowzroczności, tzn. pogorszenia ostrości postrzegania poprzez stwardnienie siatkówki, pojawiają się po 40 roku życia. Wiele wad wzroku można już zaliczyć do cywilizacyjnych, bardzo często są związane z trybem życia, jaki prowadzimy.
Read More