Aktywne maluchy dzięki grupowej zabawie, nabywają sporo indywidualnych zręczności i zasób wiedzy

Aktywne maluchy dzięki grupowej zabawie, nabywają sporo indywidualnych zręczności i zasób wiedzy

Aktywne maluchy dzięki grupowej zabawie, nabywają sporo indywidualnych zręczności i zasób wiedzy

Wielu z nas z pewnością wraca pamięcią – jak w dzieciństwie bawiliśmy się do zmroku na podwórzu. Wtedy nie traktor zabawka a zwykły kijek i pomysłowość zastępowały wiele zabawek. Czasy gdy bawiono się w „państwa miasta”, „kapsle” odeszły do lamusa. Z tęsknotą wraca się do czasów zabawy w dom, gdy pączki robiło się z piasku a zupa była z liści.

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz dzieci nie wyobrażają sobie życia bez telewizji czy komputera a producenci zabawek, doręczają gotowe zabawki do przedszkola – . Przedszkole jest dla maluchów miejscem, w którym mają okazję do gromadzenia doświadczeń, od chwili gdy w szatni zdejmą kurtkę i obuwie, aż do momentu, gdy pod opieką dorosłych opuszczą przedszkole.

Można wymienić sytuacje, w których przedszkolaki uczą się dużo i skuteczni. Są to: zabawy spontaniczne i pouczające. Sytuacje zorientowane na wykształcanie umiejętności porządkowych, zajęcia wychowawcze oraz takie wydarzenia, w których uczestniczą przedszkolaki, np.: uroczystości, spacery, wędrówki. Dzieci bardzo lubią się bawić w przedszkolu klockami, traktorem, lokomotywą, zwierzątkami, z ochotą bawią się również na placu zabaw, a także lubią się uczyć i wypełniać karty pracy. Dodatkowo przedszkole organizuje dzieciom warunki do samodzielnego wykonywania zadań a także stwarza dzieciakom warunki wyboru dowolnej aktywności. Nauczyciele w przedszkolu wciągają dzieci do zabawy.

Stosują zagadki, aby zainteresować przedszkolaki przedmiotem zajęć. Dają dzieciom rady podczas malowania. Nauczyciele w przedszkolu udzielają pochwał dzieciom, dopingują do działania, tworzą ekspozycję prac swoich wychowanków.

drewniane zabawki

Autor: regan76
Źródło: http://www.flickr.com
Zwracają się do dzieci po imieniu, aby zaabsorbować określone dziecko, które nie chce słuchać poleceń. Prowadzą z dziećmi pogawędki siedząc z nimi w kółku. Stosują zmianę aktywności przedszkolaków – pogadanka, zabawa ruchowa a także śpiewanie piosenek, rysowanie, zabawa swobodna. Dzielą dzieci na zespoły, różnicują z nimi pracę. Starsze dzieci samodzielnie wycinają oraz przyklejają na karton kolorowe wycinanki, podpisując własną pracę imieniem, młodsze dzieci kolorują gotowe obrazki.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa