Balkonowe szaleństwo

Balkonowe szaleństwo

Balkonowe szaleństwo

Wrony, jemiołuszki, bogatki czy kukułki każdy z nas z ukrycia podziwia ich urodę. Przebywanie z ptakami, wsłuchiwanie się w ich śpiew to wyjątkowa uczta dla ucha i oka. W dzisiejszych zabieganych czasach często nie zwracamy uwagi na to, co znajduje się za oknem czy na naszym balkonie, a toczyć się tam może pasjonujące życie ptasich istot.

Zimowe miesiące-ciężki czas

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence

Autor: Betafence
Źródło: Betafence

Zima to niełatwy okres na ptaków, zwłaszcza gatunków miejskich– mróz oraz utrudniony dostęp do pożywienia powodują, że wzrasta pomiędzy gatunkami czy w obrębie gromad walka. Prowadzić to może do ostrej rywalizacji w wyniku której młode osobniki umierają. Kluczowe w tym okresie jest karmienie ptaków, wywieszanie produktów takich jak kolb z ziarnami albo słoniny pozwoli przetrwać ten trudny czas. Doskonałym rozwiązaniem będą karmniki dla ptaków, można je wystawić za oknem lub ustawić na parapecie – Ceneo.

Chrońmy ptasie schronienia

To, jak istotne są parki i krzewy dla ptaków wiemy już w szkole podstawowej. Karczowanie roślinności oraz łamanie drzew zaburza ich nisze ekologiczną, aby uchronić ptaki musimy dbać o zapewnienie im miejsce do składania jaj poprzez dbanie o domki lęgowe dla ptaków. Dzięki nim, będą mogły bezpiecznie złożyć jaja i wychorować potomstwo. Z przykrością trzeba stwierdzić, że często budki dla ptaków są niszczone przez pozbawionych sumienia ludzi czy większe ssaki. Domki takie możemy samodzielnie wykonać wykorzystując do tego deski czy kawałki drewna, nie potrzebujemy do ich wykonania ogromnych umiejętności czy środków finansowych. Ptaki żyjące w miastach

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence

Autor: Betafence
Źródło: Betafence

Gatunki ptaków żyjące w lasach mają lżejsze życie niż ich miejscy kuzyni. Rozwój cywilizacji i urbanizacji nie sprzyja ich egzystencji. Ptaki występujące w miastach takie jak wróble czy gołębie przyzwyczaiły się do zgiełku miast, jednak zanieczyszczenie powietrza i zatruwanie niezdrowymi odpadkami z pewnością im szkodzą.

Człowiek w dzisiejszym zaganianym świecie często nie zwraca uwagi na przyrodę i zwierzęta, które istnieją obok nas.

Ten sensowny serwis (https://decostar.pl/kategoria/kostka-brukowa/), który masz przed oczami, pokieruje Cię do ważnych materiałów na omawiany wątek – przeczytaj również inne artykuły posiadające nie mniej satysfakcjonujące posty.

Często bez pomyślunku niszczymy faunę i florę nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, które mogą nas z tego powodu dosięgnąć. Dokarmianie ich czy dbanie o budki dla ptaków jest najprostszą formą pomocy – przejdź na WWW.

admin

Czworonożni przyjaciele

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa