Bez zwierzaka w domu jest pusto

Bez zwierzaka w domu jest pusto

Bez zwierzaka w domu jest pusto

Mieszkanie bez zwierząt wydaje się puste, brakuje w nim duszy. Dom bez czworonoga lub kotka nie posiada w sobie życzliwej nastrojowości, nie ma zwierzęcego pierwiastka, który przecież wszyscy nosimy w sobie, nie ma także bezmiernego przywiązania (szczególnie psiaki, chociaż kociarze mogą się na to nie zgodzić). Nim jednakże zdecydujemy, że jednak chcemy mieć zwierzę miejmy na uwadze, ażeby wybrać dobrze. Kotek czy piesek? Jaka rasa? To wszystko należy drobiazgowo rozważyć.

piesek

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli pragniesz przyjaciela i nie rościsz wobec niego zdecydowanych trenerskich planów najbardziej trafnym wyborem będzie najzwyklejszy kundelek. Tak się składa, że tego typu pieski to bardzo przywiązani do człowieka, wdzięczni kompani. Najlepiej jak weźmiesz takiego psa ze schroniska, gdyż znajduje się w takim miejscu dużo biednych piesków, które bardzo oczekują na własny dom. Jak wynika z relacji osób, które skorzystały właśnie z tego typu możliwości „schroniskowe” pieski są niesamowicie wierne, traktują swojego pana, jak prawdziwego przyjaciela, jako istotę najważniejszą w swoim życiu.

Sporo ludzi wybiera jednak na psy rasowe. To także ciekawy wybór, ponieważ ras jest naprawdę dużo, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jednocześnie przed kupnem tego typu psa powinniśmy jak najwięcej o nim się dowiedzieć. Na przykład, taka rasa jak Akita Inu czy Tibetan Mastiff Breededers jest niezwykle szlachetna, takie pieski są piękne, dumne i inteligentne, ale miejmy na uwadze, iż są to również psy dość duże, uparte i nieustępliwe. Musimy mieć do nich iście treserskie podejście i to od samego początku, bo później możemy z takim psem nie dać rady. Szczenięta takich ras prezentują się niewinnie, jak małe misiaczki, lecz miejmy na uwadze, iż wyrastają na pewne siebie, silne zwierzęta, na które działa zdecydowana i właściwa tresura .

A może kot? Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie domu bez tych czarujących, acz niezależnych zwierząt.

Równie emocjonujące materiały znajdziesz w analogicznym serwisie. Jeżeli masz ochotę je zgłębić – zobacz pod linkiem hurtownia artykułów dla zwierząt, który jest tu.

Inni są zdania, że są to zwierzęta samolubne, a nawet fałszywe. Trzeba podkreślić, że kot to nie pies, więc jeśli czekamy na posłuch i całkowite oddanie, to nie mamy co liczyć, iż kot (sprawdź ofertę na zabawki edukacyjne dla kota hunter) nam to zapewni. Koty są słodkie i (wbrew obiegowym opinii) bardzo się przyzwyczajają, lecz jednocześnie nie potrzebują pana, który będzie nimi rządził. Chodzą swoimi ścieżkami i zawsze mają własne zdanie (wejdź tutaj).

admin

Czworonożni przyjaciele

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa