Bezpieczne podróżowanie, a więc o czym powinniśmy pamiętać wyruszając samochodem na wczasy

Bezpieczne podróżowanie, a więc o czym powinniśmy pamiętać wyruszając samochodem na wczasy

Bezpieczne podróżowanie, a więc o czym powinniśmy pamiętać wyruszając samochodem na wczasy

Wybierając się na wakacje samochodem należy pamiętać o kilku istotnych sprawach, jakie mogą z jednej strony nam pomóc, ale także mogą być gwarantem naszego bezpieczeństwa w trakcie podróży. Na pewno do spraw, jakie musimy wziąć pod lupę należeć będą sprawy związane ze stanem naszego auta. To nie podlega wątpliwościom. Udając się w jakąkolwiek podróż powinniśmy zatroszczyć się p to, żeby auto było bez żadnych zastrzeżeń pod względem stanu technicznego.

apteczka do samochodu

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawową czynnością jest także sprawdzenie poziomu oleju w silniku. Istotne jest także sprawdzenie płynu w chłodnicy czy nawet stanu wycieraczek, w przypadku kiedy zacznie mocno padać w trakcie podróży, zwłaszcza na takiej drodze jak autostrada. Zanim ruszymy sprawdźmy także stopień wytarcia ogumienia. Kierowcy często zapominają o tym, że to właśnie ogumienie stanowią ten element, który bezpośrednio trzyma auto na jezdni. Kolejną sprawą, o jakiej nie powinniśmy zapominać jest właściwe wyposażenie samochodu.

Każde auto musi posiadać na stanie gaśnicę, trójkąt oraz kamizelkę odblaskową. Za brak którejkolwiek z tych rzeczy możemy otrzymać mandat. Trzeba również pamiętać o rzeczach, które być może nie są obligatoryjne i regulowane przez prawo, jednak na pewno mogą się przydać w podróży, a czasami nawet uratować życie. Taką rzeczą jest bez wątpienia dobrze wyposażona apteczka samochodowa. Oprócz plastrów i wodą utlenioną zazwyczaj nie mamy w niej wiele. Dobrze wyposażona apteczka do samochodu powinna jednak zawierać nieco więcej ważnych dla życia i zdrowia przedmiotów.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst zamieszczony na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej sushi ełk w tym miejscu, przeczytasz tam podobne informacje.

Niezmiernie ważną rzeczą jest instrukcja udzielania pierwszej pomocy. Nie zawsze kierowcy potrafią takiej pomocy udzielić, a jest to pierwsza czynność w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Czasami zaleca się, żeby apteczka do samochodu posiadała również defibrylator aed.

Defibrylator tego typu jest urządzeniem, które umożliwia nam uratowanie komuś życia poprzez pobudzenie jego pracy serca. W przypadku defibrylatora aed nie trzeba mieć profesjonalnego przeszkolenia, przez co może być to narzędzie ratujące życie w rękach każdego kierowcy, który zna zasadę jego działania (więcej o defibrylatorach aed). Pamiętajmy, że posiadając właściwe wyposażenie medyczne w aucie, możemy uratować komuś życie. Nie należy zatem zwlekać z kupnem atestowanej apteczki, która będzie posiadać wszystkie konieczne rzeczy.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa