Chory w domu – parę sugestii, jak ułatwić życie jemu oraz osobom opiekującym się nim.

Chory w domu – parę sugestii, jak ułatwić życie jemu oraz osobom opiekującym się nim.

Chory w domu – parę sugestii, jak ułatwić życie jemu oraz osobom opiekującym się nim.

Kiedyś były o wiele mniejsze możliwości, jeśli chodzi o przebywanie obłożnie chorej osoby w warunkach domowych. Teraz szpitale nie mają warunków, żeby wystarczająco długo trzymać pacjenta. Dobrze, że również osoba opiekująca się pacjentem w domu ma do dyspozycji coraz lepsze możliwości uzyskania pomocy.

Co zrobić, jeśli ktoś z twojej rodziny właśnie został wypuszczony ze szpitala po operacji w obrębie brzucha, dlatego teraz czeka was czynność, którą jest pielęgnacja stomii? Jak poradzić sobie, gdy senior w rodzinie ma kłopot z przemieszczaniem się lub trudno namówić go na wizytę w laboratorium, więc żeby zrobić podstawowe badania jedyne wyjście to pobieranie krwi w domu pacjenta? Na szczęście mamy coraz lepsze możliwości, by to obsługa medyczna przybyła do nas. W niektórych przypadkach to jedyne wyjście, żeby zapewnić choremu należytą opiekę.
pobieranie krwi w domu klienta

Autor: Carsten
Źródło: http://www.flickr.com
Usługi pielęgniarskie w domu pacjenta stanowią właściwie osobny dział usług medycznych. Są oferowane zarówno w większych miastach na przykład Wrocławiu czy Poznaniu, jak również w małych miejscowościach. Dobrze jest weryfikować ceny konkretnych usług, gdyż może się okazać, że dość często będziemy musieli z nich skorzystać. W takim przypadku każda, nawet mała oszczędność, będzie się liczyć. Pamiętajmy, że pielęgnacja osoby chorej poza szpitalem jest związana z pozostałymi kosztami, jakie stanowią leki, środki do pielęgnacji czy potrzeba kupna specjalistycznego sprzętu (sprawdź ofertę usług pielęgniarskich w domu pacjenta).

Gdy mamy do czynienia z wybitnie wrażliwym pacjentem, takim jak dziecko albo senior z demencją, trzeba sprawdzić, czy usługi pielęgniarskie w domu pacjenta będą przeprowadzone przez pielęgniarkę, która posiada konieczne doświadczenie i przygotowanie, by wszystkie procedury przebiegały szybko, łatwo i bez niepotrzebnego stresu.

Na wyżej wspomniane usługi składają się procedury takie jak: pielęgnacja stomii (sprawdź więcej), zapobieganie odleżynom, zakładanie cewnika, wykonywanie zastrzyków, podłączanie kroplówki. Dobrze jest, gdy placówka świadcząca tego rodzaju usługi zapewnia elastyczność, jeśli chodzi o terminy wizyt. Zdarza się, iż lekarz (cefalometria żoliborz) podczas wizyty zleci niezwłoczne podłączenie kroplówki i wtedy pielęgniarka musi się pojawić u nas jak najprędzej. Dobrze jest również, aby była dyspozycyjna (czasami wystarczy, aby pod telefonem), w razie, gdy nastąpi jakiś kłopot.
Bardzo powszechną procedurą jest także pobieranie krwi w domu pacjenta. Chory lepiej to zniesie, pozostając w znanym otoczeniu.
Te usługi medyczne upraszczają życie codzienne osób chorych.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa