Co warto obecnie wiedzieć o gołębiach pocztowych?

Co warto obecnie wiedzieć o gołębiach pocztowych?

Co warto obecnie wiedzieć o gołębiach pocztowych?

Gołębie pocztowe są odmianą występującego tak naprawdę na całym świecie (oprócz Antarktydy) gołębia skalnego. Wśród innych gołębi wyróżnia się wspaniałą cechą: może wrócić do gołębnika nawet z bardzo dużej odległości. Ich opieką zajmuje się w naszych czasach sporo pasjonatów na całym świecie.

Umiejętność gołębi wysyłkowych do wracania do gołębnika z naprawdę znacznych odległości człowiek wykorzystał do przekazywania wieści. Z tego powodu są one naprawdę często zwane listonoszami. Hodowla gołębi pocztowych jest bardzo modnym zainteresowaniem na całym świecie. Także w Polsce jest to zajęcie dla wielu ludzi w różnym wieku. W hodowli gołębi konieczne jest skorzystanie z wysokiej jakości karmy oraz preparatów witaminowych. Wszystkie wymagane produkty dla gołębi pocztowych oferują specjalistyczne sklepy dla gołębi. Dostępne produkty dla gołębi pocztowych to nie tylkodobrej jakości karmy, ale również preparaty witaminowe, składniki mineralne i prawidłowe w hodowli akcesoria. Sklepy dla gołębi są w stanie zaoferować między innymi dobrej jakości obrączki, które tak naprawdę ułatwiają odnalezienie sztuk, które się zgubiły.

produkty dla gołębi

Autor: Assemblies Unlimited, Inc
Źródło: http://www.flickr.com

Jako posłańców gołębie stosowano już w czasach starożytnych. Również w erze nowożytnej bardzo często posługiwano się tymi ptakami, aby szybko przesyłać wieści nawet na wielkie odległości. Przed wybuchem drugiej wojny światowej zaczęto je hodować nie w celach użytkowych, ale dla przyjemności. W tym czasie w naszym kraju zaczęły pojawiać się pierwsze organizacje gromadzące osoby zainteresowane. Po wybuchu wojny ich hodowla ( krowy mlecznej) została jednak zabroniona przez okupujące kraj władze niemieckie. Niezwykle ekspresowo po zakończeniu wojny hodowla (handel bydłem) gołębi wysyłkowych została odnowiona. Gołębie pocztowe cechują się stosunkowo niewielką wagą, samica ma wagę maksymalnie 40 dekagramów. Dowiedz się więcej: . Średnio dożywają dwunastu lat. Pod koniec lutego lub na początkach marca na świat przychodzą młode.

Coraz częściej jednak w hodowlach młode gołębie przychodzą na świat w połowie grudnia. Samica składa tylko dwa jajka. Zanim młode zjawią się na świecie mija średnio osiemnaście dni. Jajami oraz pisklętami zajmuje się nie tylko samica, ale także samiec. Takie zjawisko występuje w przyrodzie niezwykle rzadko.

admin

Czworonożni przyjaciele

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa