Czerwona herbata – co warto wiedzieć

Czerwona herbata – co warto wiedzieć

Czerwona herbata – co warto wiedzieć

Czerwona herbata, choć znana w Polsce jak również Europie od względnie niedawna, obecnie znacznie zyskuje na popularności. Uprawiana w Yunnan, istnieje w junnańskiej tradycyjnej kuchni od tysięcy lat. Jej różne zalety prozdrowotne są w nowym tysiącleciu potwierdzone poprzez mnóstwa naukowców w ciężkich międzynarodowych publikacjach.

Właściwości herbaty

Autor: Eduardo Mueses

Ogrom osób zadaje sobie pytanie: czerwona herbata – na co pomaga? Do jej głównie poruszanych cech trzeba wspomaganie wątroby – ma udokumentowane łagodne funkcjonowanie odchudzające, ale nie jest to jej jedyny walor. Herbata czerwona (podobnie jak napój z zielonej herbaty) posiada sporo korzystnych antyoksydantów, jakie prewetują niebezpiecznemu dla zdrowia stresowi oksydacyjnemu, który ma działanie postarzające. Poza tym obniża poziom złego cholesterolu, poprawia krążenie, ma też funkcjonowanie lekko uspokajające.

Na pewno należy wtedy wiedzieć, iż są duże różnice pomiędzy czerwoną herbatą, a z reguły mylonym z nią rooibosem. Wyjątkowy aromat , a także kolor czerwonej herbaty (tak zwanej herbaty pu-erh) jest osiągany dzięki podwójnej fermentacji, podczas której uwalnia się dużo przystępnych dla osób naturalnych substancji chemicznych – dlatego jest bardzo często zalecana przez dietetyków i osoby znające się na ziołach.

Pyszne herbaty

Autor: Elin Schönfelder
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei rooibos nie jedynie zupełnie nie ulega fermentacji, lecz , a także nie trzeba do herbat – jest to krzew uprawiany w Afryce, a dokładniej w górach Cedarberg, którego liście są suszone oraz cięte na drobne kawałki. Aromat rooibos i czerwonej herbaty znacznie się różni – herbata czerwona ma charakterystyczną goryczkę, z reguły złagodzoną w Europie za pomocą aromatów – przede wszystkim cytrusów. Im na długo dojrzewa herbata pu-erh, takim ma lepsze własności smakowe oraz prozdrowotne.

Zaintrygował Cię przeczytany tekst? Jeśli tak, to z pewnością przypadnie Ci do gustu również kompleksowy tekst (www.terapiamanawa.pl/leczenie-depresji-i-nerwic/), który stworzyliśmy w linku pod spodem.

Czerwona herbata – w czym pomaga? Wysokiej jakości herbata pu-erh posiada unormowaną ilość teiny, fluoru, białka oraz olejku eteryczneg. Jest na pewno rekomendowana dla osób z trudnościami z nadwagą, wątrobą i nerkami – ma bowiem właściwości moczopędne, przydatne przy chociażby leczeniu zapaleń.

W Chinach herbata czerwona jest tradycyjnie stosowana jako napar zwalczający skutki zbyt dużego spożycia alkoholu. Owo działanie najprawdopodobniej zawdzięcza przyspieszeniu metabolizowania – szkodliwe związki wpływające na złe samopoczucie po upiciu się prędzej są usuwane z organizmu. Na pewno należy wiedzieć, że posiada mnóstwo następnych zastosowań w tradycyjnej chińskiej medycynie. Jednak także zachodnia medycyna udokumentowała już w nowym tysiącleciu dużo świetnych cech herbaty pu-erh – także należy sięgnąć do takich źródeł.

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa