Czy herbata jest zdrowa – plusy i minusy oraz parę słów o earl grey

Czy herbata jest zdrowa – plusy i minusy oraz parę słów o earl grey

Czy herbata jest zdrowa – plusy i minusy oraz parę słów o earl grey

Gdy zrobi się zimno albo czujemy się przeziębieni, nierzadko sięgamy do gorącą herbatę z dodatkami. Chcemy żeby nas ogrzała i usunęła wszelkie niepożądane objawy. Niektóry z nas piją ją wręcz nałogowo. Czy jest to zdrowe?

kliknij tutaj

Autor: insatiablemunch
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli twoja mama czy prababcia namawiały cię do picia herbaty po obiedzie, miały rację. Niektóre związki zawarte w tym napoju usprawniają pracę jelit oraz zapobiegają zatruciom. W dodatku działają moczopędnie, dzięki czemu nasz organizm jest oczyszczony z toksyn. To nie jedyne zalety herbaty. Posiada w swoim składzie bardzo dużo przeciwutleniaczy, uważa się nawet, że działa antynowotworowo. Dzięki zawartej w niej teinie, działa pobudzająco, a organizm reaguje podobnie, jak na kofeinę. Boli cię głowa?

Napij się herbaty, która likwiduje tę dolegliwość. Funkcjonuje wiele jej odmian, czerwona pomoże w odchudzaniu, zielona oczyści organizm, czarna będzie perfekcyjna dla miłośników mocno zaparzanej herbaty, natomiast biała będzie najdelikatniejsza. Jeżeli kochasz owoce, z całą pewnością powinieneś wybrać smaki owocowe. Należy wspomnieć o wspaniałym smaku herbaty earl grey. Specyficzny zapach to zasługa bergamotki – rośliny, której małe kwiaty zbiera się i robi ekstrakt. Earl grey zawiera bardzo mocne przeciwutleniacze, oprócz tego pobudza i dodaje energii – polecana oferta.

Poza tym po wypiciu tego rodzaju herbaty zyskujemy zdecydowanie lepszy nastrój. Pomoże także w problemach żołądkowych oraz usprawni pracę jelit. Zawiera fluor, więc wzmocni leczenie kanałowe Kraków i będzie chronić je przed próchnicą. Leczy również infekcje występujące w jamie ustnej. Świetnie smakuje z odrobiną mleka. Oprócz wielu zalet, herbata posiada i wady, z którymi z całą pewnością trzeba się zapoznać. Przede wszystkim możesz się bardzo od niej uzależnić.

Objawem tego stanu nie będzie wyłącznie picie dużej liczby filiżanek w ciągu dnia. Objawia się nadmierne pobudzenie i poczucie nieuzasadnionego lęku. Jeżeli spożywasz naprawdę dużo takiego typu napojów, twoja pamięć może się pogorszyć. Jednym z ulubionych połączeń jest napar z cytryną cytryny. Nie jest to zdrowe i może sprzyjać rozwojowi choroby Alzhaimera. Dodatkowo popijanie tabletek herbatą może osłabić ich efekt bądź przeciwnie – zwiększyć, co prowadzi do powikłań.

W wypadku herbaty, tak samo jak w rzeczywistości wszystkiego, niezbędny jest umiar. Picie jej litrami nie przynosi niczego korzystnego.sięgnij po źródło – przejrzyj nasz biuletyn: www.reha-kompleks.pl/kontakt/ -Należy pamiętać, że najbardziej odpowiednią ilością będą dwie filiżanki. W przeciwnym razie zamiast pomagać, napój będzie. Dbaj o zdrowie i spożywaj zalecane ilości.

admin

Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa