Czy posiadanie własnej apteki to trafny interes?

Czy posiadanie własnej apteki to trafny interes?

Czy posiadanie własnej apteki to trafny interes?

W naszym kraju jeszcze parę lat temu rynek aptekarski zdawał się być taką branżą, której żadne zastoje nie grożą. Trzeba jednakże zauważyć, że aktualnie wyróżnia nas największy w całej Europie wskaźnik ilości aptek na jednego obywatela, co jest bezpośrednią przyczyną faktu, że nawet apteki z długoletnim stażem i rzeszą stałych klientów mają kłopoty z przetrwaniem na rynku. Bez dużej przesady można stwierdzić, że obecnie niemal na każdej ulicy mieści się jakaś apteka, sytuacji nie polepsza również to, że apteki dysponują słabymi możliwościami przyciągania klientów (nie mogą już oferować programów lojalnościowych czy informować o rozmaitych promocjach na leki sprzedawane bez recepty).

apteka1
Nie można jednakże przesądzać szali na niekorzyść osób prowadzących apteki (szczegółowe informacje) – mimo niższych obrotów większość z nich ma się całkiem nieźle (Polacy są jednym z przodujących narodów, jeśli chodzi o ilość kupowanych lekarstw), zaś eksperci prognozują, że rynek ten stale będzie dochodowy, aczkolwiek przetrwają na nim jedynie najsilniejsi gracze. Taka perspektywa sugeruje, że bardziej zyskownym rozwiązaniem dla tego, kto chce założyć aptekę, będzie nie działalność autonomiczna, lecz franczyzowa, w której „podpinamy” się pod znaną markę za cenę jakiegoś procenta od obrotu.

Dla osób, które w ogóle nie orientują się w tym, jakie firmy franczyzowe są najkorzystniejsze, pierwszym krokiem powinno być wyszukanie w internecie wyników dla hasła: franczyza apteki – bez wątpliwości okaże się wtedy, że znane jest nam przynajmniej kilka aptek wśród tych, które się pojawiły. Zanim zdecydujemy się na współpracę z jakąś firmą, powinniśmy znać przynajmniej kilka zalet takiego rozwiązania: do najważniejszych bez wątpienia należy cena leków oraz suplementów (duże sieci oferują korzystne upusty), praca pod znaną marką (co zawsze przyciąga niezdecydowanych klientów) czy możliwość uczestniczeniach w profesjonalnych szkoleniach, które zdecydowanie są dużą korzyścią dla pracowników apteki.

Franczyza jest tonowym rozwiązaniem nie tylko dla osób, które dopiero zaczynają swoją działalność – większość sieci daje korzystne upusty dla działających już aptek, które chciałyby zacząć pracować pod znaną marką.

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa