Czy ubiór jest ważny podczas pierwszej wizyty u fizjoterapeuty?

Czy ubiór jest ważny podczas pierwszej wizyty u fizjoterapeuty?

Czy ubiór jest ważny podczas pierwszej wizyty u fizjoterapeuty?

Pierwsza wizyta u tego typu specjalisty jak rehabilitant może okazać się trochę stresująca nie tylko ze względu na sam zabieg, ale też na odpowiednie przygotowanie się do wizyty u fizjoterapeuty. Nierzadko ludzie zastanawiają się, w jaki sposób się ubrać lub co trzeba ze sobą zabrać.

Rozważają także, jak wygląda zabieg lub diagnostyka.
rehabilitacja

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli dotąd nie byłaś u fizjoterapeuty, to najprawdopodobniej w przyszłości będzie ten pierwszy raz. Miej jednak na uwadze, że nie trzeba się bać, gdyż to nic strasznego i nie należy się tego bać. Jeśli trafisz na osobę kompetentną, na pewno zrozumie Twoją niepewność lub Twoje lęki. Pierwszy kontakt rehabilitanta z pacjentem to zazwyczaj przeprowadzenie wywiadu, badanie funkcjonalne oraz postawienie diagnozy. Taki rehabilitant powinien najpierw porozmawiać o celu wizyty, obecnych problemach powiązanych z ruchem czy bólem oraz tym, dlaczego wybrałaś się na wizytę.

Jeżeli pragniesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, to czytaj tu odrobaczanie psów następne treści. Trzeba kliknąć w ten link.

Badanie funkcjonalne z kolei pozwoli ustalić faktyczne problemy, którymi należy się zająć w czasie terapii w dochodzeniu do lepszej sprawności, a co za tym idzie, również lepszego samopoczucia.

miejsce

Autor: Paul Arps
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze parę lat temu osoba, która zgłosiła się do rehabilitanta, najczęściej musiała posiadać skierowanie od lekarza oraz aktualne wyniki badań tego typu jak badanie USG, badanie RTG lub wyniki obrazowe z tomografu czy też rezonansu i ich opisy. Aktualnie jednak osoby udające się do fizjoterapeuty nierzadko robią to na swoje życzenie, więc duży wywiad na temat przebytych chorób czy też problemów i tego, czy też kiedyś osoba chora była poddawana takiemu zabiegowi jak rehabilitacja, to fundament.

Jeżeli chodzi o to, jak przygotować się do pierwszej wizyty u terapeuty, to zależnie od rodzaju terapii, na którą zamierzasz się wybrać, trzeba wziąć ze sobą odpowiedni strój. Jeśli przykładowo wybierasz się na terapię manualną albo masaż, to Twój strój nie ma większego znaczenia.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa