Czy założenie przedszkola ma w ogóle rację bytu?

Czy założenie przedszkola ma w ogóle rację bytu?

Czy założenie przedszkola ma w ogóle rację bytu?

Cztery lata temu wróciłam z emigracji – studiowałam oraz pracowałam w Szwecji, co spowodowało, że po powrocie do kraju posiadałam niemałe pieniądze oraz wykształcenie. Postanowiłam zatem założyć gdzieś pod Warszawą prywatne przedszkole. Jakoś mi się poszczęściło, bo dostałam w spadku po dziadkach duży dom.

Naturalnie przerobiłam właśnie go na przedszkole. Wychodzę z założenia, że akurat w moim przypadku decyzja o otworzeniu przedszkola była świetna. Bardzo lubię kontakt z dziećmi, a co najważniejsze – mam odpowiednie kwalifikacje. Sądzę, iż otworzenie przedszkola nie we wszystkich przypadkach jakiś sens, ale i tak uważam, że to doskonały pomysł na biznes. Szczególnie, iż w końcu można sporo zarobić na prowadzeniu przedszkola. To łączenie przyjemnego z pożytecznym, a więc coś doskonałego (polecamy).

plac zabaw i przedszkole

Autor: Frogn kommune
Źródło: http://www.flickr.com

Ciężko jednakże otworzyć solidne przedszkole w Józefowie, jeżeli nie ma się wymaganych umiejętności oraz pieniędzy. Odradzam wejście w ten interes tym osobom, które sądzą, że w prowadzeniu przedszkola najbardziej istotna jest forsa. Ona się oczywiście bardzo liczy, lecz najważniejsze jest to, aby zadbać o dzieci. Nie jest łatwo otworzyć przedszkole, a więc to tak czy siak wyjdzie, jeśli nie mamy w 100% czystych zamiarów.

Sądzę, iż odpowiednie przedszkole (prywatny żłobek w Warszawie) powinno również postawić na to by choćby nauczanie języków obcych. Sama u siebie uczę angielskiego i uważam, że znaczna część rodziców posłała własną pociechę do mnie przede wszystkim z takiej przyczyny, iż tak jakby słynę z doskonałego nauczania angielskiego (polecam). Warto także uczyć dzieci innych rzeczy – choćby przygotowania posiłków, jednak w granicach zdrowego rozsądku.

Można śmiało powiedzieć, że nigdy nie żałowałam podjętej decyzji – bez dwóch zdań jestem uradowana, iż zdecydowałam się założyć takie miejsce. I chociaż codzienne prowadzenie przedszkola Otwock to dużo wyrzeczeń, i tak uważam, że to dobra decyzja. W takim razie każda osoba, która chciałaby otworzyć przedszkole musi zwracać uwagę na to wszystko, ponieważ przedszkole to nie butik, a więc w tym przypadku chodzi o dzieci. Warto nadmienić, iż nadal prowadzenie niepublicznego przedszkola to interes, który ma duże szanse na przetrwanie.

k.s.

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla chłopców, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa