Czym jest depresja, jakie występują objawy oraz czy można samemu ją rozpoznać? Co powinniśmy na ten temat wiedzieć?

Czym jest depresja, jakie występują objawy oraz czy można samemu ją rozpoznać? Co powinniśmy na ten temat wiedzieć?

Czym jest depresja, jakie występują objawy oraz czy można samemu ją rozpoznać? Co powinniśmy na ten temat wiedzieć?

Według różnego rodzaju organizacji depresja stanowi dzisiaj czwarty najbardziej poważny problem zdrowotny na świecie. Dotyka on około dziesięciu procent populacji. Kto właściwie jest w największym stopniu narażony na depresję, jakie są objawy depresji, w jaki sposób wygląda leczenie?

Depresja atakuje wszystkie grupy ludzi, nie ma znaczenie płeć, wiek jak i wykształcenie. Objawy depresji mogą być różne u każdego pacjenta, stąd dosyć ją ciężko rozpoznać. Jednak podstawową przyczyną błędów w diagnozowaniu depresji jest brak nawyku mówienia w czasie wizyt u doktora o emocjach, a także strach przed piętnem choroby psychicznej. W sumie nie ma osoby, jaka chociażby raz w trakcie życia nie odczuła pogorszenia nastroju. Jeśli samopoczucie nie jest dobre, to możemy mówić o smutku, kiedy gorsze – jesteśmy przygnębieni, zaś jeśli jest całkiem źle, to może być depresja. Jeśli tak jest, to na pewno trudno sobie poradzić z normalnymi problemami, z obowiązkami, które wcześniej nie sprawiały problemów.

kobieta w depresji

Autor: Jay Aremac
Źródło: http://www.flickr.com

Depresja nie objawia się tylko jako smutek czy przygnębienie, jest to też stracenie zainteresowań i radości życia. Człowiek działa jakby w zwolnionym tempie, posiada zaburzoną koncentrację, mniejszą samoocenę. W sposób czarny, oraz pesymistyczny spogląda na świat, przyszłość widzi tylko w czarnych barwach. Dotykają taką osobę zaburzenia snu, jaki jest płytki, nie pozwala się zrelaksować i odpocząć. Często depresja chowa się za objawami somatycznymi, kiepskim samopoczuciem, dolegliwościami bólowymi, oraz różnego rodzaju schorzeniami, przykładowo układu krążenia.

Warto wiedzieć, że nawet 30 procent osób leczonych z powodu różnego rodzaju chorób somatycznych posiada również objawy depresji, jakie często nie są rozpoznawane. Depresja niestety może doprowadzić do znacznego spadku poziomu aktywności życiowej, natomiast dla 20-30 procent chorych kończy się samobójstwem. Jeżeli poczujemy, że coś jest z nami nie tak, że być może powoli wyczuwamy u siebie początki choroby, to lepiej tego nie bagatelizować. Dobrze będzie gdy od razu pójdziemy do właściwego lekarza. Nie będzie to problemem, bo wszędzie możemy natrafić na dobrego specjalistę, przykładowo. Chodzi o to żeby wiedzieć jak rozpoznać objawy oraz wiedzieć, iż istnieje ktoś kto jest w stanie nam pomóc.

Gdy zaciekawił Cię omawiany artykuł, to kliknij na odnośnik tutaj (http://terapiaprzylesie.pl/), jaki zaprowadzi Cię do wartościowej witryny – ona szczegółowo opisuje ten temat.

Diagnoza to ostateczność, lecz możliwość jak najwcześniejszego rozpoczęcia leczenia.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa