Czym specjalizuje się poradnia rehabilitacyjna i co należy posiadać przychodząc do tego typu poradni?

Czym specjalizuje się poradnia rehabilitacyjna i co należy posiadać przychodząc do tego typu poradni?

Czym specjalizuje się poradnia rehabilitacyjna i co należy posiadać przychodząc do tego typu poradni?

Rehabilitacja niezbędna jest ludziom coraz częściej. Niezbędna jest ona po złamaniach oraz po zawale. Bardzo często płacimy za nią samodzielnie.
W Polsce mamy 70 tysięcy fizjoterapeutów.

poradnia rehabilitacyjna

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część z nich zarabia w prywatnych przychodniach i gabinetach. Normalnie jednak zawód fizjoterapeuty nie funkcjonuje. Znaczy to, że państwo nie ponosi najmniejszej odpowiedzialności za wyniki przeprowadzonej przez klinikę terapii. Poradnia rehabilitacyjna zajmuje się udzielaniem wskazówek w ambulatoryjnych uwarunkowaniach oraz w uwarunkowaniach domowych, w zakresie medycznej rehabilitacji.

Nie ma najmniejszych zastrzeżeń, że to jest naprawdę praktyczna oferta, odnosząca się do cennych artykułów. Poznaj ją teraz.

Rekonwalescenci, którzy zgłaszają się do poradni rehabilitacyjnej są przyjmowani na podstawie skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Poradnia rehabilitacyjna może kooperować również z innymi pracowniami w szpitalu. Pozwala to na korzystanie z szerszej diagnostyki. Dotyczy to diagnostyki radiologicznej. Rekonwalescenci, którzy zgłaszają się do oddziału fizjoterapii, powinni mieć odpowiednie skierowanie na fizjoterapeutyczne zabiegi. Takie skierowanie jest wystawione przez doktora specjalistę lub lekarza poradni rehabilitacyjnej.

Dział fizjoterapii zajmuje się wykonywaniem rehabilitacyjnych zabiegów w ambulatoryjnych uwarunkowaniach w zakresie fizykoterapii oraz kinezyterapii. Dział fizjoterapii również świadczy usługi rehabilitacyjnych kuracji dla pacjentów w domowych uwarunkowaniach w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Poradnia rehabilitacyjna zajmuje się również ortopedyczną rehabilitacją osób, które są po zabiegach operacyjnych. Zajmuje się także pacjentami z urazami i schorzeniami, które nie wymagają leczenia operacyjnego. Celem tego typu rehabilitacji jest przywracanie chorych do ruchowej sprawności oraz zapewnienie pacjentom pewnego powrotu do powszedniej aktywności oraz uprawiania sportu.

Rehabilitacja jest przeprowadzana przez fizykoterapeutów, którzy posiadają wysokie kwalifikacje Pacjent, który przychodzi do poradni ćwiczeń musi mieć dowód tożsamości oraz skierowanie od lekarza rodzinnego.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa