Wypowiadamy wojnę depresji

Wypowiadamy wojnę depresji

Wypowiadamy wojnę depresji

Nie okłamujmy się – Polska jest śliczna, ale jej warunki pogodowe już o wiele mniej. Pora zimowa ciągnie się od końca września do początków kwietnia, co jest dołujące dla wszystkich. Deficyt promieni słonecznych powoduje, że każdy z nas odczuwa potężny spadek werwy. Słońce bowiem jest niezbędne do sprawne funkcjonowania naszego ciało – jego brak ma zły wpływ na hormony. W naszym kraju widzimy to w znacznej skali, jednak o wiele gorzej mają obywatele państw skandynawskich. Statystyki udowadniają, że w tych krajach jest spory procent samobójstw, które mają swoją przyczynę w stanach depresyjnych.

jesień

Autor: Zepp Web
Źródło: http://www.flickr.com

Z chłodnymi dniami jest powiązana depresja sezonowa, która jest znacznym obniżeniem dobrego samopoczucia podczas ciemnych dni. Wiele osób bagatelizuje symptomy takiej dolegliwości, biorąc ją za coś nieznaczącego. Jest jednak odwrotnie – depresja sezonowa może wywoływać wiele fatalnych konsekwencji. Zły humor może spowodować obniżenie efektywności pracy, problemy w kontaktach z najbliższymi oraz myśli samobójcze.

Jak sobie radzić z takim schorzeniem? Najlepszym rozwiązaniem jest lampa antydepresyjna. Tego sortu urządzenie daje światło zbliżone do zwyczajnego światła Słońca. Lampę antydepresyjną można zdobyć i zainstalować w pomieszczeniu bądź od czasu do czasu zaglądać do przybytków, które oferują sesje kuracyjne z takim blaskiem. Jeżeli zatem odczuwasz, że coraz trudniej wstaje ci się o poranku, humor jest słaby i nie posiadasz chęci na wiele rzeczy, musisz przemyśleć korzystanie z takiej lampy. Rozsądnie jest także wybrać się do apteki i zdobyć parę wartościowych preparatów, takich jak witamina D. Jeżeli twoja depresja sezonowa przeistacza się w poważne załamanie nastroju, musisz bezwzględnie udać się po pomoc do lekarza. W takich przypadkach konieczne jest kurowanie się mocnymi lekami oraz chodzenie na trwającą parę tygodni terapię psychologiczną – (link do artykułu).

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa