Wypowiadamy wojnę depresji

Wypowiadamy wojnę depresji

Wypowiadamy wojnę depresji

Nie okłamujmy się – Polska jest śliczna, ale jej warunki pogodowe już o wiele mniej. Pora zimowa ciągnie się od końca września do początków kwietnia, co jest dołujące dla wszystkich. Deficyt promieni słonecznych powoduje, że każdy z nas odczuwa potężny spadek werwy. Słońce bowiem jest niezbędne do sprawne funkcjonowania naszego ciało – jego brak ma zły wpływ na hormony. W naszym kraju widzimy to w znacznej skali, jednak o wiele gorzej mają obywatele państw skandynawskich. Statystyki udowadniają, że w tych krajach jest spory procent samobójstw, które mają swoją przyczynę w stanach depresyjnych.

jesień

Autor: Zepp Web
Źródło: http://www.flickr.com

Z chłodnymi dniami jest powiązana depresja sezonowa, która jest znacznym obniżeniem dobrego samopoczucia podczas ciemnych dni. Wiele osób bagatelizuje symptomy takiej dolegliwości, biorąc ją za coś nieznaczącego. Jest jednak odwrotnie – depresja sezonowa może wywoływać wiele fatalnych konsekwencji. Zły humor może spowodować obniżenie efektywności pracy, problemy w kontaktach z najbliższymi oraz myśli samobójcze.

Jak sobie radzić z takim schorzeniem? Najlepszym rozwiązaniem jest lampa antydepresyjna. Tego sortu urządzenie daje światło zbliżone do zwyczajnego światła Słońca.

Czy nasz post zdaje się być interesujący? Chcesz zgłębić dużo informacji na ten temat? Więc idź tu masaż orientalny Katowice i przeczytaj kolejny wpis.

Lampę antydepresyjną można zdobyć i zainstalować w pomieszczeniu bądź od czasu do czasu zaglądać do przybytków, które oferują sesje kuracyjne z takim blaskiem. Jeżeli zatem odczuwasz, że coraz trudniej wstaje ci się o poranku, humor jest słaby i nie posiadasz chęci na wiele rzeczy, musisz przemyśleć korzystanie z takiej lampy. Rozsądnie jest także wybrać się do apteki i zdobyć parę wartościowych preparatów, takich jak witamina D. Jeżeli twoja depresja sezonowa przeistacza się w poważne załamanie nastroju, musisz bezwzględnie udać się po pomoc do lekarza. W takich przypadkach konieczne jest kurowanie się mocnymi lekami oraz chodzenie na trwającą parę tygodni terapię psychologiczną – (link do artykułu).

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa