Dla dziecka jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Nasze potomstwo to nasz największy skarb

Dla dziecka jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Nasze potomstwo to nasz największy skarb

Dla dziecka jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Nasze potomstwo to nasz największy skarb

Wie o tym każdy rodzic: jego dziecko jest najistotniejsze na świecie. Każdy rodzic chce dla niego najlepiej, jak tylko potrafi. Pragnie się nim zajmować, troszczyć się o nie, dawać mu dowody miłości, sprawiać podarki. Czasem to nie łatwe, bo życie wymaga poświęceń również na innych frontach, w szczególności zawodowych, ale każdy stara się jak najlepiej potrafi.

dziewczynka na rowerku

Autor: Norbert Reimer
Źródło: http://www.flickr.com
Nie będzie znaczącym odkryciem powiedzenie, że dla dziecka można zrobić wszystko. Czy to biologia czy kultura nas tak ukształtowała, ale nawet możemy zginąć dla naszego potomstwa. To wielce szlachetne i to wydaje się w najwyższym stopniu tożsame z tym, co można nazwać zagadkami życia. Wiele gatunków zwierząt też potrafi bronić swoich małych do upadłego, więc nie jesteśmy tu odosobnieni. Człowiek ogólnie potrafi nawet oddać swoje życie za życie kogoś innego, choć to czyn, na który pozwalają sobie nieliczni. Rodzic zrobi wiele, aby wykarmić swoje dziecko (przydatne: karmienie dzieci).

uśmiechnięty chłopiec

Autor: Volkan_83
Źródło: http://www.flickr.com

Jest zależny od naszych psychologicznych przekonań, ale także od tego, jak w danej chwili zareagujemy. Nie raz miały miejsce takie sytuacje, iż ktoś bardzo bojący wskakiwał do wody, po to, by uratować tonącego, a jeszcze inny, na co dzień, niezwykle odważny, stał w tym momencie jak wryty. Ciężko przewidzieć, jak my byśmy się zachowali. Być może rozsądek podpowiedziałby nam, że oczywiście udzielilibyśmy pomocy, ale jednocześnie jakaś siła od wewnątrz by nas przed tym powstrzymała. Niestety nie wiemy o tym, jednakże jedno jest pewne, że jeśli idzie o życie naszego dziecka, czy choćby bliskiej osoby, naszej rodziny, to długo nie zastanawialibyśmy się. Taka jest nasza natura i z tej części powinniśmy być dumni.Sprawdź co dobre dla dziecka: podgrzewacze oraz sterylizatory.

Nic przecież tak nie zachwyca jak szlachetność, jak to, że jesteśmy zdolni oddać nasze życie za osobę, która kochamy. Gdybyśmytego nie potrafili, to nie moglibyśmy się wczuć w położenie drugiej osoby, niemielibyśmy empatii. To, że czujemy, kiedy ktoś inny cierpi lub źle się czuje, świadczy o naszych najlepszych intencjach, które pomagają w sytuacjach kryzysowych. Jeśli byleś w takiej sytuacji wiesz, o czym mówimy. Jeśli nie reagowałeś, nie zadręczaj się. Nie chodzi tu o bohaterstwo, ani inne frazesy.

Jeżeli poszukujesz interesujących danych na omawiany wątek, to starannie sprawdź polecany serwis (http://www.protlumaczenia.pl/tlumacz-przysiegly-holenderskiego-grudziadz/), który ma godne uwagi informacje.

Po prostu tak wyszło.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla chłopców, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa