Dla sporej grupy ludzi to najistotniejszy dzień w życiu – pierwsza komunia święta. Czym właściwie jest?

Dla sporej grupy ludzi to najistotniejszy dzień w życiu – pierwsza komunia święta. Czym właściwie jest?

Dla sporej grupy ludzi to najistotniejszy dzień w życiu – pierwsza komunia święta. Czym właściwie jest?

W końcu przychodzi ten dzień – pierwsza komunia święta. Dla każdego dzieckajest to bardzo ważny moment. Chłopcy wyglądają dostojnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki mają na sobie pięknie suknie komunijne. Po pięknej uroczystości jest czas na najważniejszą dla każdego dziecka uroczystość – spotkanie z rodziną w domu i rozpakowywanie prezentów.

Autor: Superfoto.pl
Wiele osób twierdzi, że ostatnia część tej uroczystości – czyli rozpakowywanie podarków, stają się najważniejsze dla dziecka. Czy to rzeczywiście coś złego? pogodzić tych dwóch rzeczy, sprawić by były zgodne, żeby jedna i druga miała swoje zaszczytne miejsce. Do pierwszej części – celebrowanej w kościele dzieci długo się przygotowują (sprawdź ofertę na suknie komunijne). Choć poświęcają czas na odpowiednie przygotowanie, słuchają rodzicielskich wykładów dotyczących wiary, to jednak mogą nie zdawać sobie jeszcze sprawy z powagi tej uroczystości. Co nie oznacza oczywiście, że nie mogą brać w tym udziału.

Ale, owszem, jest to jak najbardziej dla nich niezwykłe wydarzenie. Niemniej, nie można od nich wymagać, znajomości religii porównywalnej do tej jaką maja dorośli. Dziecko w tym wieku ma wiele innych spraw na głowie. Najważniejsze, żeby dziecko pozostało dzieckiem, jego radość z prezentów jest jak najbardziej naturalna, a msza w kościele może znudzić… Nic w tym złego. Jest czas bowiem w życiu na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już od małego dziecko powinno wypełniać powierzone mu zadania, gdyż dzięki temu będzie lepiej funkcjonowało w przyszłości.

Pierwsza Komunia Święta

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to,dziecko powinno mieć dużo swobody, bo podobnie, tak jak powierzone mu drobne zadania i konieczność nauki, tak samo zabawa jest niezbędna do jak najlepszego rozwoju. To naprawdę bardzo istotne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy wychować mądrego, ale i szczęśliwego człowieka. Warto o tym nie zapominać i nie brać sobie za bardzo do serca innych rad, no chyba, że zachowują zdrowy rozsądek i nie każą eksperymentować z metodami wychowawczymi. Takie recepty bardzo często się nie sprawdzają, co więcej, mogą jeszcze zaszkodzić.

admin

Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa