Dla sporej grupy ludzi to najistotniejszy dzień w życiu – pierwsza komunia święta. Czym właściwie jest?

Dla sporej grupy ludzi to najistotniejszy dzień w życiu – pierwsza komunia święta. Czym właściwie jest?

Dla sporej grupy ludzi to najistotniejszy dzień w życiu – pierwsza komunia święta. Czym właściwie jest?

W końcu przychodzi ten dzień – pierwsza komunia święta. Dla każdego dzieckajest to bardzo ważny moment. Chłopcy wyglądają dostojnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki mają na sobie pięknie suknie komunijne. Po pięknej uroczystości jest czas na najważniejszą dla każdego dziecka uroczystość – spotkanie z rodziną w domu i rozpakowywanie prezentów.

Autor: Superfoto.pl
Wiele osób twierdzi, że ostatnia część tej uroczystości – czyli rozpakowywanie podarków, stają się najważniejsze dla dziecka. Czy to rzeczywiście coś złego? pogodzić tych dwóch rzeczy, sprawić by były zgodne, żeby jedna i druga miała swoje zaszczytne miejsce. Do pierwszej części – celebrowanej w kościele dzieci długo się przygotowują (sprawdź ofertę na suknie komunijne). Choć poświęcają czas na odpowiednie przygotowanie, słuchają rodzicielskich wykładów dotyczących wiary, to jednak mogą nie zdawać sobie jeszcze sprawy z powagi tej uroczystości.

Pamiętaj, że podobne teksty, są bardzo blisko. Kliknij tutaj, a ukażą Ci się przydatne teksty i wówczas zgłębisz więcej detali na opisywany temat.

Co nie oznacza oczywiście, że nie mogą brać w tym udziału.

Ale, owszem, jest to jak najbardziej dla nich niezwykłe wydarzenie. Niemniej, nie można od nich wymagać, znajomości religii porównywalnej do tej jaką maja dorośli. Dziecko w tym wieku ma wiele innych spraw na głowie. Najważniejsze, żeby dziecko pozostało dzieckiem, jego radość z prezentów jest jak najbardziej naturalna, a msza w kościele może znudzić… Nic w tym złego. Jest czas bowiem w życiu na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już od małego dziecko powinno wypełniać powierzone mu zadania, gdyż dzięki temu będzie lepiej funkcjonowało w przyszłości.

Pierwsza Komunia Święta

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to,dziecko powinno mieć dużo swobody, bo podobnie, tak jak powierzone mu drobne zadania i konieczność nauki, tak samo zabawa jest niezbędna do jak najlepszego rozwoju. To naprawdę bardzo istotne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy wychować mądrego, ale i szczęśliwego człowieka. Warto o tym nie zapominać i nie brać sobie za bardzo do serca innych rad, no chyba, że zachowują zdrowy rozsądek i nie każą eksperymentować z metodami wychowawczymi. Takie recepty bardzo często się nie sprawdzają, co więcej, mogą jeszcze zaszkodzić.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla chłopców, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa