Dla sporej grupy osób to najbardziej istotny dzień w całym życiu – pierwsza komunia święta. Co dla nas oznacza?

Dla sporej grupy osób to najbardziej istotny dzień w całym życiu – pierwsza komunia święta. Co dla nas oznacza?

Dla sporej grupy osób to najbardziej istotny dzień w całym życiu – pierwsza komunia święta. Co dla nas oznacza?

W końcu przychodzi ten dzień – pierwsza komunia święta. Dla wielu dziecijest to niezwykle ważna chwila. Chłopcy wyglądają dostojnie, choć są jeszcze mali i nigdy raczej nie chodzą ubrani tak odświętnie, a dziewczynki mają na sobie pięknie suknie komunijne. Po pięknej uroczystości jest czas na najważniejszą dla każdego dziecka uroczystość – spotkanie z rodziną w domu i oglądanie prezentów.

Autor: Superfoto.pl
Mnóstwo ludzi kręci nosem, że to właśnie ta ostatnia część – czyli prezenty, stają się najważniejsze dla dziecka. Czy to rzeczywiście coś złego? pogodzić tych dwóch rzeczy, sprawić by były zgodne, żeby jedna i druga miała swoje zaszczytne miejsce. Do pierwszej części – uroczystości w kościele dzieci długo się przygotowują (sprawdź ofertę na suknie komunijne).

Zobacz bogate w treść przydatne wskazówki, mające potrzebne dane na przedstawiany temat – wejdź więc tu i poznaj wiadomości, które Cię fascynują.

Choć poświęcają czas na odpowiednie przygotowanie, słuchają rodzicielskich wykładów dotyczących wiary, to jednak nie do końca wszystko rozumieją dlatego nie doceniają wagi uroczystości. Co nie oznacza oczywiście, że nie mogą brać w tym udziału.

Z pewnością, jest to sytuacja odmienna, bardziej poważna niż te, w których dotychczas brały udział. Niemniej, nie należy od nich wymagać, znajomości religii porównywalnej do tej jaką maja dorośli. Dziecko w tym wieku ma wiele innych rozterek charakterystycznych dla swojego wieku. Najważniejsze, żeby dziecko było dzieckiem, jak najbardziej naturalnym, żeby cieszyło się z prezentów, a na uroczystości kościelnej mogło sobie ziewnąć z nudów… Nic w tym złego. W życiu dziecka jest czas zarówno na przyjemności, na dzieciństwo, ale także na obowiązki. Już najmłodszych lat dziecko powinno wypełniać powierzone mu zadania, gdyż dzięki temu będzie lepiej funkcjonowało w przyszłości.

Pierwsza Komunia Święta

Autor: Dustin and Jennifer Stacey
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to,dziecko powinno mieć dużo swobody, bo podobnie, tak jak powierzone mu drobne zadania i konieczność nauki, tak do prawidłowego rozwoju dziecka niezbędna jest też odpowiednia ilość zabawy. To naprawdę niezwykle ważne, powinniśmy o tym pamiętać, jeśli chcemy wychować mądrego, ale i szczęśliwego człowieka. Warto o tym nie zapominać i i nie przejmować się za bardzo opinią i radami innych, no chyba, że zachowują zdrowy rozsądek i nie każą eksperymentować z metodami wychowawczymi. Takie rady często nie są skuteczne, ba, mogą jeszcze zaszkodzić.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla chłopców, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa