Do którego specjalisty można się zgłaszać w trudnych życiowych sytuacjach?

Do którego specjalisty można się zgłaszać w trudnych życiowych sytuacjach?

Do którego specjalisty można się zgłaszać w trudnych życiowych sytuacjach?

porada specjalisty ds. psychologii jest zwana także poradnictwem psychologicznym, które skupia się na dbaniu o rozwojowy potencjał osób relatywnie zdrowych w ich najważniejszych dziedzinach życia.

psycholog

Autor: Z.T. „Bielmar” Sp. z o.o.
Źródło: Z.T. „Bielmar” Sp. z o.o.
Psycholog, który udziela pomocy mógłby oceniać, diagnozować oraz pomagać w załatwianiu różnych problemów z przystosowywaniem, takich jak chociażby radzenie sobie ze stresem. Tego typu pomoc bardziej koncentruje się na umacnianiu zasobów, zatem mocnych stron danej osoby, usuwaniu różnego typu barier na drodze do rozwoju takich osób, czy też na udzielaniu wsparcia, niż na usuwaniu zaburzeń albo deficytów będących w centrum zainteresowania psychologii. Psycholog, który udziela porady może także pomóc rozpoznać się w trudnych sytuacjach pacjentów, czy wykonać różnorodnego typu testy badające dla przykładu pomoc w nabywaniu nowo powstałych umiejętności czy też osobowość. Chodzi tu dla przykładu o zdolności społeczne, asertywność lub też komunikatywność.
przejdź do...

Autor: anka nevasilyeva
Źródło: http://www.flickr.com
Może też udzielać wskazówek czy też rad w odniesieniu do zdolności rozwiązywania różnych trudności.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź informację (http://www.stomatologiacichon.pl/cennik-uslug-stomatologicznych/) przedstawiającą analogiczny temat. Najprawdopodobniej ona również Cię zainteresuje.

To, co niezwykle odróżnia psychologa, który udziela pomocy od takiego specjalisty w roli psychoterapeuty to fakt, że psychoterapeuta nie powinien udzielać wskazówek wcale albo może robić to stosunkowo rzadko. Poradnictwo psychologiczne polega bardziej na edukacji czy też doradztwie zawodowym, niż na modelu medycznym. Z tego powodu o ludziach korzystających z porad psychologicznych nierzadko mówi się raczej jako o klientach, nie zaś pacjentach. Jeżeli nie radzisz sobie ze stresem lub czujesz się zagubiony, to bardzo pomocna może być tego typu psychologiczna porada.

Bardzo możliwe, że tylko jedno lub parę takich spotkań może rzucić nowe światło na niełatwą sytuację. Bardzo możliwe jest także to, że psycholog zaproponuje badanie psychologiczne.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa