Dobre rady dotyczące odpowiedniego wyboru oświetlenia do akwarium

Dobre rady dotyczące odpowiedniego wyboru oświetlenia do akwarium

Dobre rady dotyczące odpowiedniego wyboru oświetlenia do akwarium

Dobrze dopasowane oświetlenie w domowym akwarium jest niezwykle ważne dla utrzymania dobrej kondycji roślin akwariowych, oraz ryb i innych zwierząt. Niewłaściwie dobrane światło może powodować gnicie roślin akwariowych, zdychanie ryb czy nadmierny rozwój glonów. W celu zapobiegania tym zjawiskom, istotna jest temperatura światła oraz energia cieplna, która jest wydzielana przez źródło. Dla domowego zastosowania kompletnie niepotrzebne okazują się niektóre urządzenia oświetleniowe – jak lampy na rtęć i metalohalogenowe.

akwarium, akwarystyka

Źródło: http://www.akwarystyka.sklep.pl/
Są one bowiem przeznaczone do oświetlania wielkich zbiorników wodnych. Zastosowane w domowych akwariach mogą wydzielać zbyt dużo ciepła, które może być szkodliwe dla niektórych odmian ryb.

Światło dzienne to nie wszystko
Światło dzienne nie jest odpowiednie do akwariów. Nagminne wahania temperatury światła i poziomu oświetlenia wywołują niekiedy niepożądane wahania ciepła w akwarium. Dlatego też powinno się stosować sztuczne urządzenia oświetleniowe, również za dnia. W sklepach zoologicznych i akwarystycznych można znaleźć szeroką gamę urządzeń przeznaczonych do oświetlania różnorodnych zbiorników wodnych. Do zbiorników domowych najlepsze są dwa rodzaje urządzeń: świetlówki i lampy diodowe. Świetlówki charakteryzuje duża żywotność, oraz niezbyt wysoka cena. Lampy diodowe są natomiast drogie, lecz o wiele trwalsze od świetlówek i najtańsze w stosowaniu.

Rada eksperta najcenniejsza
Przy okazji kupna akwarium, warto zapytać pracownika o oświetlenie akwarium (więcej odkryjesz tu: o oświetleniu akwarium). Dopasowanie najlepszej liczby źródeł światła oraz ich zamontowanie może być zbyt zawiłe dla amatora w dziedzinie akwarystyki.https://sklep.acana.com.pl/8-liofilizowana-karma-dla-psa liofilizowana karma dla psaCzasami wymagany jest montaż czasowego włącznika światła, tak, żeby dostarczyć właściwą ilość światła w zależności od pory dnia. Niektóre akwaria od razu zaopatrzone są w oświetlenie, filtry oraz napowietrzacze. Tego rodzaju rozwiązania jednak okazują się niekiedy bardziej kosztowne, nie zawsze są także estetycznie wykonane. Jeśli sprzedawca nie może udzielić wymaganych informacji, dobrze jest poszukać pomocy na specjalistycznym forum internetowym dla amatorów akwarystyki.

admin

Czworonożni przyjaciele

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa