Dzieciństwo – na wsi czy w mieście?

Dzieciństwo – na wsi czy w mieście?

Dzieciństwo – na wsi czy w mieście?

Odwieczny dylemat: gdzie spędzanie dzieciństwa jest lepsze? W klimacie miejskim czy może wiejskim? Dla dziecka chyba nie ma różnicy, gdyż przyjmuje rzeczywistość taką, jaka jest, nie myśląc nad tym za bardzo. Co innego rodzic, który dbać musi o bezpieczeństwo swoich dzieci. Zapytajmy więc rodziców o tę kwestię, dajmy głos tym, jacy chwalą miejski klimat oraz tym, którzy są przekonani, że jak dzieciństwo to na pewno wiejskie klimaty.

miasto

Autor: Anton S.
Źródło: http://www.flickr.com

Pani Joanna sama wychowywała się w mieście, więc wie, w czym rzecz. Sprawdźmy jak uzasadnia swój wybór

Oczywiście, że najlepiej spędzić dzieciństwo w mieście. Mówi się o czystym powietrzu na wsi, o przyrodzie, o babcinych obiadach. To wszystko może i prawda, ale ja również miałam to wszystko, lecz w mieście. A jak dodam, iż był to Gdańsk, to pewnie wszyscy się zdziwią? No dobra, nie ma tam tak niezwykłego powietrza, jak poza miastem, ale są przecież miejsca zielone, gdzie można spędzać całe dnie. Teraz mieszkamy we Wrocławiu i jest identycznie. Jest tu pełno parków i terenów zielonych, a czas spędzony nad Odrą jest bardzo przyjemny. Atrakcji (Sprawdź fireshow szczecin lascar) jest więcej niż poza miastem. Atrakcje dla dzieci z Gdańska czy ogólnie Trójmieście, są na każdym kroku. Stale coś się odbywa, są warsztaty, kursy czy specjalne wydarzenia dla dzieci. Dzieci się przez to rozwijają intelektualnie i emocjonalnie, a kiedy chcemy spokoju to zawsze – nawet w największym mieście – znaleźć można oazę spokoju.

wieś

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com

Innego zdania jest Pani Ania, która nie wyobraża sobie dziecięcych lat w mieście, za to zdecydowanie twierdzi, ze wieś to najlepsze lata dzieciństwa

O tak, bez dwóch zdań, dzieciństwo na wsi to coś wspaniałego, niesamowitego, coś co zostaje w pamięci na całe życie. Natura, cisza i kontakt ze zwierzętami to chyba najlepsze dla dziecka. Dziecko nie dość, że uczy się pokory wobec przyrody, to dodatkowo potrafi znaleźć w każdym miejscu jakieś interesujące zajęcie. Czy to na łące ganianie za motylami i wieczorne łapania chrabąszczy, czy zabawa w stodole, trocinami lub na sianie, czy ogródek i własna grządka do zadbania. Nie zapominajmy, że najlepsze obiady to takie, które przyrządza babcia, smaki naturalne i niepowtarzalne, którymi można delektować się w otoczeniu natury i sielskiego relaksu.
A Ty co o tym sądzisz? Czy wolisz miasto, w którym na pewno więcej się dzieje , ale niekoniecznie jest spokojnie i naturalnie, czy może jednak wieś – oazę spokoju, gdzie czas wyznaczany jest przez naturę?

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa