Rodzice przedszkolaków często rozpatrują decyzję, czy nie mogłoby być niezłym pomysłem wysłać dziecko do przedszkola dwujęzycznego. W taki sposób mogłoby ono już od najmłodszych lat uczyć się chociażby języka angielskiego czy też niemieckiego.

Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce najczęściej bywa tak, że każda grupa ma dwóch nauczycieli, z których jeden rozmawia wyłącznie w języku obcym. Robi on wszystkie normalne obowiązki opiekuna, zatem pomaga dzieciom przy spożywaniu posiłków, pomaga przy przebieraniu przedszkolaków czy też przy wyprowadzaniu dzieci na plac zabaw. Oczywiście wszystkie komunikaty wypowiadane są w języku obcym. Poza tym nauczyciel np. języka niemieckiego może prowadzić także lekcje z takiego języka. Może robić to w przeznaczonym na ten cel czasie, który trwa ok. 20-30 minut. Jest to związane ze zdolnością przedszkolaków do koncentracji uwagi. Jeżeli interesuje Cię Przedszkole dwujęzyczne Wrocław to miasto, w którym odnajdziesz taką placówkę. Pamiętaj, żeby podczas zapisywania dziecka to tego rodzaju przedszkola, spytać nie tylko o liczebność grupy, lecz również o to, kim właściwie jest nauczyciel języka obcego. Czy jest to native speaker, czy też może to abiturient anglistyki, pedagogiki albo pokrewnych wydziałów.

Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest również to, czy w ramach zajęć z dziećmi nauczyciel (zobacz również pedagogika Opole) języka obcego będzie posługiwać się również językiem polskim. Jeżeli nie będzie reagować na słowa wypowiadane po polsku, dzieciaki będą niejako zmuszane do bardziej intensywnej nauki języka obcego.
Rodzice są także ciekawi tego, jakiego typu ćwiczenia są przeprowadzane w ciągu dnia przy użyciu języka obcego. Ważne jest to, czy czytane są choćby książki w języku np. angielskim i czy organizowane są jakiegokolwiek typu wydarzenia. Chodziłoby tutaj o przeróżne teatrzyki.