Jak można z powodzeniem leczyć niepłodność u kobiet i mężczyzn?

Jak można z powodzeniem leczyć niepłodność u kobiet i mężczyzn?

Jak można z powodzeniem leczyć niepłodność u kobiet i mężczyzn?

Większość młodych par chce w przyszłości mieć dzieci. Niestety czasami bywa w życiu tak, że nawet bardzo silne próby są nieefektywne. W wielu sytuacjach kłopotem jest niepłodność. Na szczęście dzisiaj można próbować walczyć z tego typu problemami. Jeśli zatem obawiamy się u siebie niepłodności, pierwszym etapem będzie przede wszystkim konsultacja z lekarzem specjalistą.

Autor: www.bodyclock.pl

W Polsce z problemem bezpłodności boryka się co szósta para. Jest to przypadłość, jaką w większości przypadków powinniśmy leczyć.

Ekscytujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, wcześniejsza strona również stanowi godne uwagi źródło informacji, które odnosi się do omawianej tematyki.

Z pomocą może przyjść m.in. specjalistyczna klinika niepłodności Katowice, gdzie doświadczenie lekarze pomagają parom w poczęciu dziecka . Należy jednak wiedzieć, że niezwykle często bezpłodność może związana być ze stylem życia, jaki prowadzimy. Niewątpliwie ma to znaczny wpływ na późniejszą efektywność starań o dzieci.

Wiedzieć należy o tym, iż ryzyko niepłodności rośnie wraz z wiekiem. Apogeum płodności w sytuacji kobiet przypada na 20-25 rok życia. Specjaliści sądzą, że po skończeniu 30 lat szanse na ciąże stopniowo maleją.

ciąża

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zawsze jednak za kłopoty z zajściem w ciążę odpowiada tyko kobieta – w wielu przypadkach bezpłodny okazuje się mężczyzna. W zwykle jednak niepłodność u większości z tych par można efektywnie leczyć. Specjaliści podają, iż tylko 3 procent osób cierpi na trwałą niepłodność. We wszystkich innych przypadkach skuteczne leczenie może przynieść satysfakcjonujące rezultaty.

Niezaprzeczalnie bardzo ogromne znaczenie ma prowadzony tryb życia. Szanse na posiadanie dziecka powinny znacząco zwiększyć się, jeśli zadbamy nieco bardziej o nasze zdrowie. Płodności u kobiet szkodzi przede wszystkim palenie papierosów. Badania udowadniają, iż może to zmniejszyć szansę na zajście w ciąże nawet o 20 procent (więceJ ). Problem mogą stanowić także bardzo drastyczne diety, które wielokrotnie prowadzą do rozmaitych zaburzeń hormonalnych. Zdecydowanie pomaga natomiast brak stresu, solidny wypoczynek, jak również dobrze dobrana dieta. W sytuacji mężczyzn także sprawdzają się wszystkie wymienione przykłady, jednak dodać należy również siedzący tryb życia, szkodliwe warunki pracy, nadmiar alkoholu oraz przegrzanie jąder. Warto zatem starać się zmienić odpowiednio tryb życia, jeżeli zamierzamy niebawem zostać rodzicami.

admin

Wszystko dla dziecka, Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa