Jak powinno się popijać leki, aby nie narobić sobie kłopotów? Czego należy unikać?

Jak powinno się popijać leki, aby nie narobić sobie kłopotów? Czego należy unikać?

Jak powinno się popijać leki, aby nie narobić sobie kłopotów? Czego należy unikać?

Tabletki, kapsułki, pastylki – któż z nas ich nie zażywał? Faktem jest, że sposób, w jaki dawkujemy sobie lekarstwa ma duże znaczenie. Najdogodniejsza jest zwykła woda i to nią popijamy brane pigułki. W jaki sposób w takim razie nie należy popijać leków?

Leki

Autor: Oona Räisänen
Źródło: http://www.flickr.com
Nadeszła pora na przyjęcie tabletek, a pod ręką mamy jedynie herbatę. Zastanówmy się przez moment i idźmy po wodę. Ani kawa, ani herbata nie nadadzą się do łykania lekarstw. Kofeina może nasilać działanie leku i objawiać się szeregiem działań niepożądanych. Musimy pamiętać, by leki (nie ważne czy są to leki na leki na niestrawność czy na przeziębienie, przyjmować we właściwym przedziale czasu od wypitej filiżanki kawy lub herbaty i tychże napojów nie należy wypijać od razu po przyjęciu medykamentów.

Sok grejpfrutowy jest tym bardziej szkodliwy dla osób, które zażywają lekarstwa na nadciśnienie i zapijają leki dokładnie tym sokiem. Skutek? Funkcjonowanie medykamentu przybiera na sile co jest związane z powikłaniami, przykładowo możemy czuć zastraszające obniżenie ciśnienia i zawroty głowy.

Na liście zakazanych płynów do popijania medykamentów jest mleko. Lekarstwa brane z mlekiem posiadają zmniejszone działanie kuracyjne albo mogą nie zadziałać w ogóle! A więc mlekiem, kefirem ani jogurtem nie należy popijać lekarstw, ponieważ możemy zrobić sobie krzywdę i to nie tylko wtedy gdy mamy zapalenie pęcherza moczowego

Na liście zakazanych płynów do popijania znajdują się również herbatki ziołowe, napoje typu cola i alkohol. Ten ostatni jest tym bardziej nie do końca bezpieczny w połączeniu z lekami na sen i na uspokojenie. Nie zapominajmy, że alkohol jest obecny w naszym organizmie jeszcze długo po wypiciu. Należy więc zachowywać czasowy odstęp, aby nie doszło do zbędnej i niekiedy zgubnej w skutkach interakcji medykamentów z alkoholem.

To bardzo istotne, więc trzeba o tym nie zapominać, że leki (zobacz haxyl pasta do zębów) to nie witaminy i suplementy, więc mieszanie ich z rozmaitymi płynami może dać bardzo niepożądane skutki. Nie przesadzajmy więc tylko próbujmy unikać potencjalnie szkodliwych płynów. Tak naprawdę przecież trzeba przestrzegać zupełnych podstaw, by nie zrobić sobie zbędnych kłopotów.Więcej informacji zdobędziesz

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa