Jak urządzić funkcjonalny i piękny pokój dla dwójki dzieci

Jak urządzić funkcjonalny i piękny pokój dla dwójki dzieci

Jak urządzić funkcjonalny i piękny pokój dla dwójki dzieci

Trzeba wykazać się nie lada kreatywnością, żeby dobrze urządzić pokój dla rodzeństwa. Dorastające dziecko potrzebuje coraz więcej swojej przestrzeni. W mieszkaniu pojawia się coraz więcej książeczek i zabawek, które zamiast walać się po kątach, powinny znaleźć swoje miejsce.Dziecko, które posiada własny pokój, chętniej bawi się samodzielnie i uczy utrzymania porządku.

Fototapeta dla dzieci od Demur.pl

Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl

Nierzadko zdarza się jednak, że w jednym pokoju musi zamieszkać rodzeństwo, gdyż rodzice dysponują tylko jednym wolnym pomieszczeniem (oferta tutaj).

Dziś lokale, które można zakupić na kredyt mają przeważnie standardową powierzchnię. Nawet osoby, które zarabiają powyżej średniej krajowej często stać najwyżej na M3. Stąd też, gdy decydujemy się na drugie dziecko, rodzeństwo musi zamieszkać w jednym pokoju. Niestety maluchy nie zawsze dogadują się ze sobą, a im starsze, tym bardziej kłopotliwe staje się dzielenie pokoju.

Jak zaaranżować przestrzeń, która spełni oczekiwania dzieci?Przede wszystkim podczas projektowania wspólnego pokoju wydzielić części, które będą należały do każdego z małych mieszkańców. Pokój można podzielić przy pomocy ruchomego parawanu. W pokojach dziecięcych całkiem dobrze funkcjonują łóżka piętrowe i nowoczesne półkotapczany, które pozwalają zaoszczędzić wiele miejsca. Aranżacja wnętrza powinna uwzględniać potrzeby zarówno chłopca, jak i dziewczynki.

Fototapeta do pokoju dzieci od Demur.pl

Autor: Demur.pl
Źródło: Demur.pl

Na przykład obrazki do pokoju dziecięcego powinny być neutralne, jeśli rodzeństwo to chłopczyk i dziewczynka. Rozsądnie jest wybrać bohaterów dziecięcych, których oboje podziwiają. Trzeba też zakupić obrazy dla dzieci (grafika na które nie są zbyt infantylne, ale niosą ze sobą jakąś wartość estetyczną lub edukacyjną. Lepiej powiesić na ścianie barwną reprodukcję, która opowiada jakąś historię, niż wielkiego kaczora donalda.

Dobrze mieć na uwadze fakt, że urządzając pokój dla małych dzieci, musimy uwzględnić ich potrzeby.Pokój musi mieć dużo miejsca do zabawy. Na podłodze warto rozłożyć miękki dywan, a na ścianie powiesić tablicę, żeby maluchy mogły po niej rysować. Starsze dzieci powinny mieć już swój kącik do nauki. Aby zaoszczędzić miejsce w pokoju, zamiast kupować dwa biurka, można zamontować przy ścianie funkcjonalne blaty. Blat najlepiej zlokalizować pod oknem, pozwoli to na dobre oświetlenie miejsca pracy. Dzieci im starsze, tym chętniej gromadzą różne przedmioty, więc niezbędna będzie odpowiednia ilość szafek.

admin

Wszystko dla dziecka

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa