Jak wybrać właściwie łożeczko dla malucha?

Jak wybrać właściwie łożeczko dla malucha?

Jak wybrać właściwie łożeczko dla malucha?

W swoim łóżku maluszek spędza sporo czasu – nie tylko śpi, lecz także ćwiczy obroty, siada i energetycznie skacze. Dlatego tak ważny jest Wybór właściwego łóżeczka. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupów?
Przede wszystkim musimy przyjrzeć się wykonaniu.

nowe mieszkania

Źródło: pixabay.com
Łóżko dla malucha musi być stabilne, tak aby nie trzeszczało oraz nie zarwało się, nawet jeśli malec będzie w nim skakał. Taki mebelek powinien być również starannie wykończony – wyszlifowany, a wszystkie śruby, zaślepki i tym podobne muszą być niedostępne dla dziecka. Poza tym farba (zobacz: farby fluorescencyjne do ścian) jaka został użyta do pomalowania łóżeczka powinna być bezpieczna dla zdrowia dziecka. Szczebelki powinni być blisko siebie, ale na tyle daleko, by nie utknęła w nich rączka czy nóżka. Warto również dowiedzieć się czy część szczebelków możemy zdjąć, gdy malec podrośnie, tak by mógł samodzielnie wyjść z łóżka, przez co czemu mebelek posłuży na dłużej. Niezwykle istotne jest regulowanie – zazwyczaj łóżeczko możemy ustawić w trzech wysokościach. Najwyżej ustawione dno będzie komfortowe w obsłudze noworodka, nad którym często musimy się pochylać. Gdy maluch zacznie sam wstawać, raczkować oraz siadać, dno powinno być ustawione nisko, aby dziecko nie wypadło i nie mogło wydostać się samo z łóżeczka.
Łożeczka dziecięce prosto z tego źródła to niezwykle szeroka oferta, dlatego warto przyjrzeć się tym aspektom i wybrać takie, które będzie bezpieczne dla malucha i odpowiednie warunki do spokojnego snu.
Każde dziecko lubi SPAć nie tylko w nocy, ale także w ciągu dnia. Gdy malec jest zmęczony zabawą staje się marudny i ciężko go uspokoić, jedynym rozwiązaniem jest upragniona drzemka.

Niestety nie każde dziecko jest tak skłonne do tego, by zwyczajnie położyć się i zasnąć, szczególnie gdy jest jasno. Znakomitym rozwiązaniem są hamaki dziecięce – zobacz hamaki. Hamak z materiału układa się w taki sposób, że miło otula malca, a delikatne bujanie stopniowo wprowadza w upragnioną drzemkę.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa