Jaką dietę proponuje dr Budwig – zdrowe oleje lniane

Jaką dietę proponuje dr Budwig – zdrowe oleje lniane

Jaką dietę proponuje dr Budwig – zdrowe oleje lniane

Kilka dekad temu niemiecka uczona wymyśliła dietę, która do chwili obecnej przestrzegana jest przez rzesze ludzi na całym globie. Chodzi mianowicie o dietę doktor Budwig, której funkcjonowanie opiera się na przyswajaniu oleju lnianego. Jest to dieta zdrowotna, choć niekiedy można ją również wykorzystywać jako dietę odchudzającą. Jej podstawą, poza przyjmowaniem oleju tłoczonego na zimno, jest jedzenie tylko naturalnych artykułów.

warzywa smażone na oleju lnianym

Autor: Lablascovegmenu
Źródło: http://www.flickr.com
O ile to możliwe, należy usunąć z jadłospisu produkty wysoko przetworzone. Dobrym rozwiązaniem jest również zamiana szeroko dostępnego pszennego pieczywa na pełnoziarniste. Niezmiernie istotne jest również to, by całkowicie wyeliminować przyjmowanie tłuszczów innych niż te pochodzące z oleju lnianego. Może to bowiem doprowadzić do nadmiernego tycia, jak również w znaczny sposób osłabić skuteczność całej diety.

Dawkowanie olejuOlej lniany (więcej w oleofarm) w czasie stosowania diety przyswaja się w rozmaitych dawkach. Ich wielkość uzależniona jest w pierwszej kolejności od stanu zdrowia. Dla ludzi zdrowych będzie to kilka łyżek oleju na dzień. Z uwagi na formę oleju dobrze jest przyjmować go w innej formie niż naturalna. Dieta dr Budwig zaleca przyswajanie oleju w postaci pasty. Tworzy się ją mieszając olej z chudym twarogiem. Tak przygotowany olej przyswaja się znacznie łatwiej niż w tradycyjnej postaci. Jest również dużo bardziej apetyczny. Dla osób chorych zaleca się stosowanie mniejszych dawek oleju. Ważne jest, by w każdej sytuacji pamiętać o wyrzuceniu tłuszczów zwierzęcych i pozostałych z codziennej diety.

Rezultaty
Napisano dużo publikacji na temat pozytywnych skutków diety budwigowej. Wiadome jest także, że stosuje ją dużo osób chorych na nowotwory. Korzystnego działania w chorobach typu nowotworowego jak na razie wystarczająco nie dowiedziono. Dieta ta wpływa jednak bardzo korzystnie na samopoczucie wielu pacjentów, cierpiących na różnorodne schorzenia. Bierze się to przede wszystkim z faktu, że olej budwigowy (tu więcej: kontynuacja na oleofarm) jest bardzo dobrym źródłem kwasu omega-3, który jest ogromnie istotnym elementem dla całego ludzkiego organizmu.

Jeśli opisywana problematyka Cię ciekawi, to możesz zdobyć pokrewne dane na podnoszone zagadnienie. Po to odwiedź proponowany serwis (http://nowafarmacja.com.pl/franczyza/jak-przystapic-do-grupy/).

Warto też dodać, że dietę opartą na tym oleju dobrze jest stosować przez całe życie, ponieważ chwilowe stosowanie nie będzie miało tak pozytywnych i trwałych efektów.

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa