Jakie obowiązki ma pielęgniarka oraz położna? Jakie powinna posiadać cechy charakteru?

Jakie obowiązki ma pielęgniarka oraz położna? Jakie powinna posiadać cechy charakteru?

Jakie obowiązki ma pielęgniarka oraz położna? Jakie powinna posiadać cechy charakteru?

Są tego typu profesje, jakie nieodłącznie są związane z pomaganiem. Aby wykonywać taki zawód trzeba posiadać pewne predyspozycje, gdyż w innym wypadu może być dość ciężko spełnić swoje zadania.

pielęgniarka

Autor: Sarah Zucca
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładem osoby, o jakiej tutaj mówimy jest pielęgniarka. Kształci się ona, ażeby później opiekować się pacjentami. Jest ona nieodzowną pomocą w szpitalach, ośrodkach zdrowia, czy też w mieszkaniach pacjentów. Trzeba tu powiedzieć, że część z takich osób jest również pielęgniarkami środowiskowymi, co jest związane z wizytowaniem pacjentów w prywatnych mieszkaniach. Niektórzy, szczególnie starsze osoby wymagają tego typu wsparcia, bo ich stan zdrowia nie pozwala na to, ażeby samemu przyjść na przykład do ośrodka po zastrzyk.

Kolejnym z przykładów jest położna, która czuwa nad kobietami.

Nie możesz się doczekać następnych intrygujących wątków na ten temat? Przekazujemy Ci fantastyczną informację – kliknij po szczegóły w poniższy link i delektuj się czytaniem.

Jej wsparcie przede wszystkim koncentruje się na kobietach w czasie ciąży oraz w połogu. Natomiast może również rozpoznać ciąże, jak i kierować na badania, jakie panie powinny zrobić, gdy jest podejrzenie zagrożonej ciąży. Poza tym ktoś taki po porodzie czuwa nad zdrowiem oraz wspiera matkę, udziela porad w sprawie opieki nad noworodkiem do 6 tygodnia życia. Doradza jak się odżywiać, gdy jest się w ciąży. Jej zadaniem jest także kwestia profilaktyki chorób typowych dla kobiet.

Aby być w stanie wykonywać powyższe zawody należy posiadać duże ilości empatii. Poza tym dobrze jest lubić pracę z ludźmi.

Ci, którzy myślą nad wyborem takiej profesji, często nie pamiętają o tym, że należy wykazać się silną psychiką, gdyż na co dzień zdarza się stykać z ciężkimi przypadkami. Nie wolno się wtedy załamywać.

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa