Jakie rasy psów są najbardziej intrygujące?

Jakie rasy psów są najbardziej intrygujące?

Jakie rasy psów są najbardziej intrygujące?

Mastif tybetański jest nader piękną oraz niezwykle oryginalną rasą psów, jego szczeniaki oceniane są jako nadzwyczaj urocze oraz kolokwialnie pisząc miłe psy.

Sama rasa jest kwalifikowana do gromady tak zwanych molosów w modelu górzystym, wyhodowana została ona w Tybecie do zaganiania zwierząt a także stróżowania, oprócz tego w dniu dzisiejszym, hoduje się tego typu rasę w charakterze psa wystawowego oraz psa policyjnego.

Szczeniaki tibetana mastiffa są psami o niesamowicie dziarskim charakterze, przejawiające tendencję do przewagi. Jednocześnie, są to niezwykle przyjacielskie i skore do zabawy psy.

Ten artykuł jest nieprawdopodobnie intrygujący, czyż nie? Jeśli również Twoje zdanie jest podobne, to zapewne pomocne źródła (https://www.skutecznanauka.online/dla-rodzica) okażą się dla Ciebie użyteczne.

Nawet po dłuższym okresie karmienia, nasz mastif tybetański może wykazywać ochotę na frajdpsy czy psy są wszystkożernelink do strony).

Jeśli należycie podejdzie się do hodowli oraz edukowania tego czworonoga, może on być naprawdę stałym zwierzakiem, dostosowującym się do komend, odważnym a także ostrożnym towarzyszem życia.

Bez wątpienia rasa tibetan mastiff|tego psa to jedna z najbardziej inteligentnych i najbardziej bystrych ras czworonogów, sporadycznie przejawiającej zachowania awanturnicze, choć jest to jednocześnie rasa nieufna a także wyspecjalizowana w reagowaniu na ewentualne zagrożenie.

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com

Należałoby więc kupić sobie takiego psa, istotnie może on okazać się kapitalnym a także lojalnym towarzyszem.

Panuje sporo odmiennych teorii na temat historii mastifa tybetańskiego. Przyczyn tego stanu należy szukać w tym, iż Tybet przez wieki pozostawał w sporej izolacji od pozostałych kultur, tak więc prawda nie do końca jest odkryta. Można jednakowoż zaprezentować najbardziej zasadne informacje.

Rodzima nazwa („do khyi”), to znaczy psa „trzymanego na uwięzi”. Ten zwrot dość trafnie oddaje użytkowość tego typu zwierzęcia. W nocy bowiem chronił on zwierząt hodowlanych, natomiast w ciągu dnia musiał być przywiązywany, ponieważ potrafił być niezwykle agresywny. Arystoteles na przykład wspominał „psy indyjskie” (odpowiadające dogowi tybetańskiemu), które z Tybetu trafiły do Indii. Stamtąd szybko rozprzestrzenił się na tereny Persów.

admin

Czworonożni przyjaciele, Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa