Jakiego typu gadżety dobrze jest kupować naszym maluchom.

Jakiego typu gadżety dobrze jest kupować naszym maluchom.

Jakiego typu gadżety dobrze jest kupować naszym maluchom.

W ostatnich dziesięcioleciach rynek zabawek, a także same zabawki całkowicie się zmieniły. Przede wszystkim jest ich sporo więcej i oprócz tradycyjnych misiów, drewnianych klocków lub samochodzików kupimy mnóstwo różnorodnych przedmiotów z wielu kategorii i każdego typu. Bez trudu więc wybierzemy idealną zabawkę przykładowo na prezent imieninowy dla własnego dziecka.

pluszowy miś

Autor: Carly Lesser & Art Drauglis
Źródło: http://www.flickr.com

Klocki Lego, które jeszcze kilkanaście lat temu były w Polsce czymś naprawdę niesamowitym i istniały tylko w paru tradycyjnych wersjach, aktualnie stały się rozbudowanym działem zabawkarskiego przemysłu, który obejmuje klocki różnorodnych typów, należące do takich branż jak chociażby miasta, zamki i rycerze, postaci z komiksów, oddział ratunkowy, statek piratów i naprawdę dużo innych typów.Dobrze jednak zauważyć, iż niestety obecne zabawki zaczęły przegrywać z innego typu rozrywkami. Atrakcyjna stonoga zabawka będzie fajnym gadżetem do zabawy do momentu, gdy nasz maluch nie zetknie się ze światem wirtualnym. Wówczas może zostać dosłownie „wyrzucona w kąt”. Podobnie może się stać z innymi zabawkami. Dlatego trzeba mieć na względzie, ażeby nie zezwalać maluchowi na stałe przesiadywanie przed laptopem, lecz ciągle zachęcać do innego typu zabawy. Pilnujmy, żeby zwykłe zabawki, na przykład lalki albo chociażby naklejki żelowe na okno stanowiły dla pociechy główne źródło zabawy, a nie jedynie gry komputerowe. Na całe szczęście sami mamy możliwość zdecydować kiedy jak również w jakim wymiarze czasowym pozwolimy dziecku na spędzenie czasu przed laptopem.

zabawki

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com

Żadna gra komputerowa nie może zastąpić dziecku pierwszego pluszaka czy też pierwszej lalki, z tej przyczyny więc w żadnym wypadku nie możemy zastępować owych tradycyjnych zabawek, które nierzadko pozostają z dzieciakami przez długie lata – grami komputerowymi, które zapewne będą instalowane i usunięte z laptopa niedługo po ich ukończeniu, albowiem dziecko będzie przyzwyczajone do szybkiej, niezobowiązującej rozrywki. Żadna gra komputerowa nie umie wykształcić u dzieciaka takich pozytywnych emocji jak pluszak albo inna zbliżona zabawka.

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy naszego wpisu zachęcamy do kolejnego artykułu, który czeka na Ciebie pod tym linkiem. Tam rozwieją się wszelkie Twe niepewności.

Jak widać, tego typu gadżety okazują się być świetnymi towarzyszami zabaw w dzieciństwie, o jakich maluch na długi czas nie będzie mógł zapomnieć.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla chłopców, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa