Jazda konno to same zalety. Zobacz, jaki ma to wpływ na zdrowie, jak poprawia stan psychiczny

Jazda konno to same zalety. Zobacz, jaki ma to wpływ na zdrowie, jak poprawia stan psychiczny

Jazda konno to same zalety. Zobacz, jaki ma to wpływ na zdrowie, jak poprawia stan psychiczny

Koń jest jednym z najlepszych przyjaciół ludzi ze świata zwierzęcego. Od starożytności jest blisko nas, spełniając role bojowe, pomagając uprawiać pola, służąc przez wiele wieków jako siła pociągowa w komunikacji pomiędzy miastami i różnymi krajami. Dawniej myślano, że wraz z postępem cywilizacji mechanicznej koń wymrze.

koń

Autor: Jeroen Werkman
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakowoż obecnie chociaż nie używamy konia do walki czy ciężkiej pracy na polu, chętnie wykorzystujemy je do zawodów jeździeckich, jazdy hobbystycznej oraz oczywiście hipoterapii, jaka ma szczególnie znaczenie dla niepełnosprawnych dzieci. Jazda konna ma tyle plusów, iż rzeczywiście ciężko je wszystkie wymienić. Przede wszystkim wpływa korzystnie na układ kostno-mięśniowy człowieka. Jest zalecana do wyrobienia nawyku trzymania prawidłowej postawy, bona koniu nie można się garbić!

W czasie jazdy na grzebiecie konia mogą pracować nie tylko mięśnie łydek oraz ud, ale także górne partie ciała. Delikatne i kołyszące ruchy zwierzęcia wymuszają rozluźnienie mięśni oraz ich wzmocnienie, co jest pomocne przy zachowaniu prostej postawy także po zejściu z grzbietu konia. Spacer na koniu dostarcza wielu przyjemnych wrażeń, bardzo korzystnie wpływających na psychikę dziecka oraz dorosłego. Dodatkowym atutem takiej aktywności jest wypoczynek na świeżym powietrzu, z daleka od spalin i zgiełku ośrodka miejskiego, bo kluby jeździeckie bardzo często znajdują się na przedmieściach miast. Szczególnie dobry wpływ jazdy na koniu można zaobserwować w czasie hipoterapii.

Konie

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Dość często dzieci chore, na koniach albo kucykach stają się dziećmi zdrowszymi w tym pojęciu, iż są w stanie poruszać identycznie jak rówieśnicy, zasmakować wolności. Ciepło bijące od konia i jego łagodne ruchy powodują, że osoby upośledzone z bardziej znaczną łatwością wykonują ruchy, które przeważnie sprawiają im trudność, ćwiczą zachowanie równowagi. Instynktownie wyczuwają też pozytywne nastawienie konia i zyskują większą pewność siebie.

Szukasz następnego materiału na rozpatrywany tu problem? Jeżeli tak, to ten wyczerpujący artykuł na 100% także uznasz za satysfakcjonujący.

Spacery na koniu polecane są także osobom z innymi schorzeniami, jak cukrzyca, nerwica lub choroba ciśnienia. Korzystnie zapisać nasze dziecko na taki obóz, na przykład obozy konne na Mazurach – zobacz więcej na www (zobacz więcej na www). Nawet jeśli nasze dziecko nie jest upośledzone, to kontakt z z tym zwierzęciem będzie dla niego bardzo wartościowy. Zdecydowanie warto się nad tym zastanowić.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa