Każdy kociak zasługuje na to, aby karmić go odpowiednim pożywieniem

Każdy kociak zasługuje na to, aby karmić go odpowiednim pożywieniem

Każdy kociak zasługuje na to, aby karmić go odpowiednim pożywieniem

Czasy, gdy domowych pupili karmiło się resztkami ze stołu, na szczęście pomału odchodzą w zapomnienie.
Teraz większość właścicieli kotów albo psów kupuje specjalne karmy dla swoich przyjaciół.

Kraków

Autor: Per Åström
Źródło: http://www.flickr.com
Z kotkami jest o tyle problem, że potrafią być one niekiedy wybredne. W dniu, kiedy w rodzinie pojawi się kot, musimy zastanowić się, czy chcemy go karmić tylko suchą karmą czy nie. Można przykładowo na zmianę wkładać do miski mu różne typy jedzenia, by się nie znudził. Koty z reguły wybierają mokre karmy. I nie ma co się dziwić, gdyż nawet dla nas pachną one dość apetycznie.

Cały czas interesuje Cię ów wątek? Wejdź w poniższy link i tam znajduje się istotna strona, gdzie znajdziesz ekstra wiadomości.

Jeżeli pragniemy, by nasz kotek był zdrowy i miał błyszczącą sierść, to omijajmy z daleka karmy, na których widnieje informacja, że w ich składzie znajduje się wyłącznie kilka procent mięsa. To jakaś pomyłka! Kocia karma powinna musi zawierać mięso i bulion mięsny, gdyż koty są niemal w stu procentach mięsożerne. Wszelkie zboża są dla nich trucizną. Nie wybierajmy więc w sklepach takich karm, które mają w składzie pszenicę, kukurydzę albo dla przykładu żyto. Ryż jest tolerowany przez układ pokarmowy kota i wobec tego jego niewielka ilość może się znajdować w jego posiłku. To samo tyczy się warzyw — nieduże ilości będą dla nich dobre. Jednak 70% karmy powinno stanowić mięso.

Pozostałe 30% to rosół, witaminy, mikroelementy i przykładowo kwas Omega-3. Nasz kot na pewno będzie się tym zajadał, ponieważ dla niego to prawdziwy rarytas. Nie zapominajmy także o tym, żeby obserwować, które mięso najbardziej mu smakuje.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa