Każdy, kto decyduje się na przygarnięcie czy zakup kotka, musi zatroszczyć się o to, aby dobrze mu się żyło

Każdy, kto decyduje się na przygarnięcie czy zakup kotka, musi zatroszczyć się o to, aby dobrze mu się żyło

Każdy, kto decyduje się na przygarnięcie czy zakup kotka, musi zatroszczyć się o to, aby dobrze mu się żyło

Kotki bywają milutkie oraz zazwyczaj puszyste. Rzecz jasna, muszą też prawidłowo jeść.
Lata, gdy zwierzęta domowe (koty i psy) karmiono jedzeniem ze stołu, na szczęście pomału odchodzą w zapomnienie.

kotki

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz kochający właściciele zwierzaków są już świadomi tego, że to dla ich przyjaciół nie jest zdrowe. dieta psów oraz kotów różni się. Dodatkowo inaczej odżywia się szczeniaczki i kociaki, a inaczej dorosłe już zwierzęta. Zatem trzeba postawić na sprawdzone karmy od znanych producentów. Wtedy nie będziemy musieli się niepokoić, co i w jakiej ilości gotować. Na dodatek zaoszczędzimy też mnóstwo czasu. Można postawić na karmę mokrą albo suchą. U kociąt zazwyczaj najlepiej sprawdza się karma mokra. Powinna ona oczywiście mieć w sobie dużo mięsa, ale też kawałki ryby i warzywa, aby mózg naszego ulubieńca rozwijał się prawidłowo. Niezbędne są również witaminy oraz inne mikroelementy. Jeśli kocia karma, którą daliśmy naszemu słodziakowi, nie służy mu, to najlepiej ją zmienić. Zwłaszcza jeżeli nasz maluch dostaje po niej biegunki. Widocznie jakieś składniki mu nie służą lub jest na coś uczulony.

Interesują Cię przeróżnego typu bonusy (http://www.aquablendpolska.com/katalog/milch-taxi,27.html)? Jeśli tak, to wejdź na naszą stronę i przejrzyj, co dla Ciebie opracowaliśmy. Będziesz zaskoczony.

W większości sklepów zoologicznych można wziąć niewielkie próbki z różnych firm, żeby móc je wszystkie wypróbować. Zostańmy przy tej, która najbardziej mu smakuje.

Ważne, by wspierała jego zdrowy rozwój, mocne zęby i lśniącą sierść. Karmę trzeba także odpowiednio dobrać do wieku. Inne minerały i składniki odżywcze potrzebuje mały kociaczek, a inne dorosły już kot. Trzeba o tym pamiętać.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa