Kiedy ktoś z naszych bliskich cierpi na depresję. W jaki sposób mu pomóc?

Kiedy ktoś z naszych bliskich cierpi na depresję. W jaki sposób mu pomóc?

Kiedy ktoś z naszych bliskich cierpi na depresję. W jaki sposób mu pomóc?

Doskonale wiemy, iż leczony katar trwa tydzień, a nieleczony – siedem dni. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przeziębienie minie w określonym czasie. Ból brzucha również minie. Niestety, z depresją nie jest tak łatwo. Nieleczona mogłaby doprowadzić do dramatu, a jej leczenie ciągnie się czasem całe życie. Z tego powodu trzeba otoczyć chorego opieką.

"leczenie depresji"

Autor: gωen
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, czym w rzeczywistości jest depresja. Bezmyślnie potrafią powiedzieć cierpiącym na nią, aby dali spokój i zrobili coś z sobą. Jak to zrobić, kiedy nie ma się sił do dalszego funkcjonowania? Należy wykazać się wielką wyrozumiałością, cierpliwością i empatią. Jeżeli zostaniemy odrzuceni, nie możemy się poddać. Mimo wszystko bądźmy z chorą osobą. Często może zdarzyć się tak, że nasza pomoc będzie wydawała się niepotrzebna. Jak ulżyć osobie, która wydaje się być za szybą? Czy to w ogóle jest realne?

Najważniejszą zasadą jest nie mówienie słów w rodzaju „Będzie dobrze”, „Nie przejmuj się”, „Inni mają gorzej”.

Czy komentarze z witryny (https://amapack.pl/) pod naszym tekstem Cię zainteresowały? Może chciałbyś coś do nich dodać? Będzie to dla nas z pewnością szalenie ważne.

To poważny błąd, który może dodatkowo pogorszyć stan rzeczy. Ludzie chorzy są bardzo wrażliwi na tego typu wypowiedzi. Spore znaczenie ma również ton głosu. Musimy zatem być czujni. Spróbujmy uruchomić w sobie dodatkowe pokłady empatii oraz bądźmy cierpliwi. Musimy całkowicie zaakceptować zachowania chorego. Zaproponujmy króciutki spacer. Leczenie depresji światłem przynosi rezultaty. Jeżeli nasz przyjaciel nie ma na nic ochoty, nie zmuszajmy go. Możemy także nabyć urządzenie typu lampa do światłoterapii – Ilumina.

Jej używanie od pół godziny do 3 godzin każdego dnia już po siedmiu dniach może przynieść polepszenie stanu chorego. Jeśli nie, trzeba rozpocząć farmakologiczne leczenie depresji. Lampa do światłoterapii nie jest droga. Co jeszcze możemy uczynić, aby pomóc? Nie zadawajmy zbędnych pytań. Często pytanie o nieistotne rzeczy może być dla osoby chorej bardzo trudne. Unikajmy porównań do innych ludzi. Tolerujmy depresję i zły stan zdrowia – .

"światło"

Autor: Vassilis
Źródło: http://www.flickr.com
Powtarzajmy jednocześnie, iż depresja to stan przejściowy. Nie powinniśmy doprowadzić do sytuacji, kiedy nasz bliski zacznie wierzyć, że depresja trwa wiecznie. Nie dajmy się wpędzić w poczucie żalu, zmęczenia lub zwykłej złości. Nasza totalna bezradność może być dobijająca, jednak musimy walczyć. Nie zatracajmy przy tym siebie. Znajdźmy trochę czasu tylko dla siebie. Kiedy chory pokona depresję, zafundujmy sobie króciutki wyjazd na urlop.

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa