Kompletujemy wyprawkę dla oseska

Kompletujemy wyprawkę dla oseska

Kompletujemy wyprawkę dla oseska

Korzystając z porad bardziej obeznanych rodziców wyprawkę dla dzidziusia najlepiej rozpocząć uzupełnić wcześniej.

Po pierwsze znacznie wygodniej będzie spacerować po sklepach z mniejszym brzuszkiem, po drugie taki wydatek korzystniej jest rozłożyć w czasie, pamiętajmy, że do nabycia mamy nie tylko rzeczy, smoczki, ale i rzeczy droższe – wózeczek, nosidło, fotelik do samochodu.

noworodek

Autor: Felipe Fernandes
Źródło: http://www.flickr.com

Co istotne, nie dajmy się zwariować – dzisiaj w handlu jest wiele osiągalnych towarów niepotrzebnych małemu dziecku. Cieszą one nasze oko, lecz bywają bezcelowe w wyposażeniu kąciku niemowlęcia. Ich cena często przewyższa ich przydatność. Wiele osób korzysta z pomocy bliskich i znajomych, których dzieci już wyrosły z łóżeczka, wózeczka, z rzeczy.

Przeciętny noworodek ma mniej więcej 54-56 cm wzrostu natomiast ubranka osiągalne na naszym rynku 56 cm, chyba, że są to ubranka dla wcześniaka – 44 cm lub dla dziecka o małej masie urodzeniowej, z tej przyczyny nie warto nabywać wielu rzeczy najmniejszego rozmiaru. Nasza kruszynka już w pierwszym miesiącu utyje mniej więcej 500 – 1000 gram oraz urośnie 2 -3 cm a my z dużej ilości nagromadzonych ubranek założymy zaledwie kilka sztuk.

Niżej przedstawiono przykładową listę najpotrzebniejszych przedmioty dla niemowlaczka. Ostateczny kształt wyprawki zależny jest od rodziców oraz sezonu- .

Ubrania powinny być wykonane z przewiewnych, naturalnych tkanin, bez kujących szwów, drapiących haftów ani guziczków, jakie mogłyby cisnąć.

Ta świetna strona (https://www.taniawodka.pl/) z pewnością Cię zaciekawi, gdyż jest tam zaprezentowane bez wątpienia dużo podobnych informacji na ten w tym miejscu temat.

Przed pierwszym założeniem ubranka powinniśmy wyprać w proszku lub płynie dla dzieci nawet jeżeli są nowe.

bobas, niemowle

Autor: brianfagan
Źródło: http://www.flickr.com
Zcałą pewnością przydadzą się: 4 sztuk body z krótkim oraz długim rękawem; otwór na głowę musi być stosownie duży, aby nie przeciskać główki na siłę; body jest wygodne, dlatego że pozwala na łatwą i prędką zmianę pieluszki bez rozbierania dzidziusia oraz zabezpiecza plecki przed odsłonięciem; 4 sztuk bawełnianych kaftaników; 4 sztuk bawełnianych śpioszków; 2 pary skarpet czy bawełnianych bucików; 2 swetry, bluzy oraz spodenki; 5 czapek. 3 pajacyki – ubrania bawełniane bądź z polaru podobne do kombinezonu, odpinane w kroku, co ułatwia zmianę pieluszki; jeśli przewidujesz karmić piersią, zakup dwie poduszki do karmienia. Konieczny będzie również ręcznik z kapturkiem jak też 2 kocyki dla niemowląt- można zobaczyć tutaj.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa