Korzystanie z sieci WWW pośród najmłodszych

Korzystanie z sieci WWW pośród najmłodszych

Korzystanie z sieci WWW pośród najmłodszych

Internet jest niezwykle istotnym środkiem przekazu współczesnego świata. Umożliwia przykładowo zdobywanie wiedzy, ale również na błyskawiczne kontaktowanie się z innymi ludźmi.

Facebook login

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com

Rosnąca powszechność sieci WWW pociąga za sobą rozmaite następstwa. Zalicza się do nich na przykład ciągłe obniżanie wieku użytkowników w sposób czynny używających urządzeń komputerowych i Internetu. Na dzień dzisiejszy biegłymi internautami są już kilkuletnie dzieci, w czym nierzadko przewyższają własnych dziadków, a niekiedy także rodziców. Niejednokrotnie słyszy się o tym, że sieć WWW nie jest bezpiecznym miejscem, zwłaszcza dla młodych, więc dzieci powinno się chronić przed groźnymi wpływami których źródłem jest sieć. Rzecz jasna zagrożenia te biorą się głównie z faktu, że gośćmi Internetu bywają bardzo różni ludzie i niektórzy z nich mogą mieć zły wpływ na dzieci. Pod tym względem nierzadko wspomina się przykładowo o przypadkach pedofilów odszukujących swoje młode ofiary za pośrednictwem sieci. Rodzice starają się sprawdzać, co ich dzieci robią spędzając czas przed monitorem, lecz z różnym skutkiem.

Groźne dla dzieci miejsca w sieci

Podczas próby wymienienia miejsc w Internecie szkodliwych dla dzieci na pierwsze miejsce za każdym razem wysuwają się witryny z treściami o charakterze pornograficznym czy nasyconymi przemocą. Występuje jednak wiele innych, pozornie nieszkodliwych witryn, które jednak mogą być groźne. Są to przykładowo modne jakiś czas temu portale wykorzystywane do czatowania, a więc rozmawiania z obcymi osobami. Na dzień dzisiejszy funkcje czatów przejęły po części portale społecznościowe.

Witryny dobre dla dzieci

W opozycji do rozmaitych niebezpieczeństw czyhających na najmłodszych w sieci znajduje się wiele witryn wymyślonych dokładnie dla nich.varsovia.edu.pl/ prywatna szkoła podstawowa warszawaPortale dla dzieci to takie strony, gdzie dziecko z pewnością nie jest zagrożone (np. – zrób to sam dla dzieci). Na takiej stronie zazwyczaj są treści o charakterze rozrywkowym, ale pozbawione treści nieodpowiednich dla dzieci. Są to przykładowo nieskomplikowane gry komputerowe, jak również rozmaite treści humorystyczne. Tego rodzaju strony zwykle sporządzane są przez rodziców dzieci lub specjalne organizacje. Najczęściej również dzieci mogą je współtworzyć, przykładowo umieszczając na nich swoje prace – zajrzyj.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa