Kot w domu – w jaki sposób zadbać o własnego pupila?

Kot w domu – w jaki sposób zadbać o własnego pupila?

Kot w domu – w jaki sposób zadbać o własnego pupila?

Kot jest wyjątkowo sympatycznym stworzeniem, z tego powodu duża liczba osób decyduje się na wzięcie do domu kociaka. Zanim jednak zacznie mieszkać z nami kot powinniśmy się solidnie do tego przygotować.

Każdy kot potrzebuje miski do jedzenia, miejsca , w którym będzie mógł spać, akcesoriów do dbania o sierść, ale również kuwety, w której będzie mógł załatwiać własne potrzeby fizjologiczne. W sklepach jest zaskakująco duży wybór kocich kuwet. Znajdują się wśród nich takie niezwykle proste i niekosztujące dużo, ale także i takie, które w niczym nie przypominają wyprodukowanego z plastiku prostokątnego pojemnika. Do kuwetykonieczny jest oczywiście również piasek bądź żwirek.

W zdecydowanej większości przypadków wybierany jest żwirek. Jest on także oferowany w ogromnym wyborze. Począwszy od bardzo tanich, kończąc na kosztujących więcej silikonowych. W ostatnim czasie wśród przeznaczonych dla kotów żwirków pojawiła się nowość: żwirek drewniany dla kota. Proponowany żwirek drewniany dla kota produkowany jest z naturalnych materiałów – wypróbuj żwirek dla kota (porównaj ofertę na miski dla kota) z drewna. W jego składzie znajduje się rozdrobnione siano, makulatura oraz drewno. Jest całkowicie biodegradowalny.

Jeżeli jest w przedstawianym tekście coś ciekawego dla Ciebie, to szybko zobacz obowiązkowo także tamto opracowanie – w nim też przeczytasz wiele podobnych informacji.

Dostępny jest w opakowaniach mających różną wielkość, w wersji zbrylającej się lub nie. Obowiązkowo należy pamiętać, aby kupić także łopatkę do wybierania żwirku z kuwety i parę zabawek. Żwirek powinno się kupować w większej ilości – na zapas.

kot

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba zadbać także o odpowiednią karmę dla naszego małego kotka. Nie wolno zapominać, że kotom szkodzi mleko od krowy. Do picia podawać powinno się im albo odpowiednie mleko dla kotów, albo tradycyjną wodę. Kotu powinno się zapewnić także możliwość ścierania pazurów. Jest to szczególnie ważne w przypadku kociaków, które nie opuszczają domu. W sklepach z artykułami dla zwierząt jest ogromny wybór najróżniejszych drapaków dla kociaków.

Przynosząc do domu kotka, należy wybrać się z nim do lekarza weterynarii. Nasz mały domownik musi przejść serię obowiązkowych szczepień, trzeba też będzie go odrobaczyć. A co podawać kociakowi do jedzenia? Można karmić go dostępną w sklepach suchą karmą, karmą mokrą, która sprzedawana jest w puszkach, ale można też podawać mu świeże mięso. Kotom nie powinno się podawać kości, przede wszystkim tych z drobiu. Mięso, które podaje się kotu musi być świeże. I jeszcze niewielka uwaga: nie wolno karmić go go resztkami ze swojego stołu.

admin

Czworonożni przyjaciele

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa