Kto mógłby poddawać się badaniu o nazwie cystoskopia?

Kto mógłby poddawać się badaniu o nazwie cystoskopia?

Kto mógłby poddawać się badaniu o nazwie cystoskopia?

W dzisiejszych czasach można zrobić dużo badań. Można zbadać sobie prawie wszystko. Od węzłów chłonnych przez woreczek żółciowy po wątrobę. Wyniki badań możemy odebrać zwykle w przychodni, w jakiej wykonywaliśmy badania.

kobieta w koszulce nocnej na łóżku

Autor: Danni Angel
Źródło: http://www.flickr.com
W urologii i nefrologii moglibyśmy wykonać badanie pod nazwą cystoskopia. Jest to badanie, które opiera się na wprowadzeniu do pęcherza moczowego szczególnego narzędzia przez cewkę moczową. Skierowanie na tego typu badanie, Pacjent dostaje przeważnie od doktora urologa. Badanie to jest finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jednak można by je także zrobić prywatnie. Na tego typu badanie urolog może skierować pacjenta, jeżeli podejrzewa różne nieprawidłowości w obrębie dolnych dróg moczowych lub jeśli wystąpił krwiomocz, powtarzające się zakażenia dróg moczowych lub jeżeli jest podejrzenie pojawienia się nowotworu pęcherza moczowego. Badanie to jest niezwłocznym sposobem na ocenienie stanu cewki moczowej.

Czyżbyś miał chęć na więcej artykułów na opracowany tu temat? Zachęcamy w takim razie do kolejnej strony – po prostu naciśnij to kancelaria adwokacka wrocław i przeloguj się do naszego portalu.

Badanie to jest przeprowadzane po zabiegu usunięcia rakowych zmian, jakie usytuowane były na narządach układu moczowego. Podczas operacji może być również wykonana cystolitotomia, jaka polega na likwidowaniu z przewodu moczowego kamieni poprzez rozbicie ich.

Przed przeprowadzeniem badania, lekarz zlecić może przeprowadzenie badania ogólnego krwi. Tuż przed zabiegiem trzeba oddać mocz, aby pęcherz został opróżniony. Należy również przemyć dokładnie krocze. Osoby, które mają wykrytą infekcję przewodów moczowych, mogłyby zażyć przed zabiegiem leki antybakteryjne zapisane przez lekarza. Te osoby, u których użyte będzie ogólne znieczulenie, muszą być na czczo.

Badanie takie przynosi na myśl wizytę u ginekologa, ponieważ pacjent siąść musi na fotelu z ugiętymi kończynami dolnymi w biodrowych i kolanowych stawach. Stopy umieszczone są na podpórkach. Wtedy cewka moczowa jest lepiej widoczna.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa