Laserowy sposób usuwania tatuaży – zabieg oraz cena

Laserowy sposób usuwania tatuaży – zabieg oraz cena

Laserowy sposób usuwania tatuaży – zabieg oraz cena

Tatuaż to obrazek zrobiony na skórze specjalnym tuszem. Jeżeli chcemy zrobić sobie tatuaż warto skrupulatnie to przemyśleć, gdyż często jest to postanowienie na całe życie. Często jednak zdarza się tak, że coś, co wydaje się nam idealny, z biegiem czasu nie podoba się nam już tak bardzo. Dlatego też nigdy nie wolno poddać się okresowej modzie na konkretny wzór. Jeżeli jednak mamy tatuaż, którego żałujemy, warto poddać się zabiegowi laserowego usunięcia. Tę ofertę mają zarówno gabinety medycyny estetycznej, jak i studia tatuażu. W jaki sposób przebiega ta metoda i ile kosztuje usunięcie tatuażu?

tatuaż na plecach

Autor: Andrew Lorien
Źródło: http://www.flickr.com
Początkowo pacjent zostaje poddany próbie laserowej, która zakwalifikuje go do zabiegu. Należy także dokładnie przyjrzeć się liście przeciwwskazań. Miesiąc przez usuwaniem tatuażu nie powinno się opalać. Istnieje również lista farmaceutyków, przy braniu których nie można poddać się terapii laserowej. Jeśli jednak nie istnieją żadne przeciwwskazania następnym krokiem jest opisywany zabieg. Bardzo często zadawanym pytaniem jest: „Czy usunięcie tatuażu jest bolesne?”. Współcześnie ból przypomina wystrzelenie w skórę gumki recepturki

tatuaż

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Klient jest jednak znieczulany. Niejednokrotnie stosuje się znieczulający krem lub po prostu schładza się skórę. Laserowe usuwanie polega na rozerwaniu barwnika i wprowadzeniu go. Skóra wydali barwnik z organizmu. Trzeba mieć świadomość, że laser nie działa dobrze przy wszystkich kolorach tuszu. Zabieg bardzo rzadko kończy się na pierwszej sesji. Najczęściej serii jest kilka i muszą być przerywane na 6 do 8 tygodni. Po usuwaniu nakładany jest opatrunek z antybiotykiem. Kolejno na skórze powstają strupki, których absolutnie nie wolno zrywać. Sposób ten nie powinien pozostawiać blizn, a zerwanie strupków może tym skutkować. Jeśli chodzi o laserowe usuwanie tatuażu cena jest bardzo różna. Koszt usunięcia tatuażu jest zależny od wielkości rysunku oraz od jego typu: wykonane przez amatora potrzebują mniejszej liczby zabiegów, tym samym są tańsze.

Jeżeli masz zamiar poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, to czytaj tu ośrodek leczenia alkoholizmu kolejne treści. Trzeba kliknąć w ten link.

Zazwyczaj jest tak, że pacjent, którego tatuaż potrzebuje dużej liczby zabiegów otrzymuje odpowiednie zniżki. Jest to bardzo często zastosowana praktyka.

Choć wydawać się może, że tatuaż powinien być decyzją niesamowicie przemyślaną, często zdarza się tak, że staje się po prostu pomyłką. Laserowe usuwanie pomoże nam zwalczyć problem, warto jednak skrupulatnie przemyśleć każdy tatuaż na naszym ciele, aby usuwanie nie było koniecznością.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa