Źródło jąkania
Trudno powiedzieć, gdzie leży źródło tego problemu komunikacyjnego. Jest jąkanie organiczne to bardziej skomplikowane upośledzenie fizyczne. Inny rodzaj to jąkanie czynnościowe pojawia się pobudzone szokiem, trudnym przeżyciem, wielkim stresem. Zdarza się, że dzieci mogą jąkać się się tylko w szkole – w określonej grupie społecznej.

Każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie. Niektóre zaczynają mówić od razu, inne tworzą sobie bariery. Pomiędzy 4 a 8 rokiem życia zdarza się, że dzieci zaczynają się jąkać. To bardzo często powtarzanie sylab, znakiem jest zacinanie się. Czasami to tylko tymczasowe problemy i po chwili ucichną, dlatego ten kłopot określany jest jąkaniem rozwojowym. Jednak w tych najbardziej skomplikowanych rodzajach zaburzenie artykulacji może przerodzić w załamanie psychiczne. Jąkający czuje ucisk i pustkę w piersi, a słowa, mimo trudu, nie przeradzają się w dźwięki.

Pojawić się mogą także męczące tiki, które są źródłem następnych stresów, bardziej komplikując chorobę. Wyjściem jest jest przemyślana terapia i dobry neurologopeda.
Terapia logopedyczna działa
Typowe ćwiczenia na jąkanie rozluźniają aparat mowy. To zwykle dmuchanie baloników, masowanie policzków i artykulacja sylab przed lustrem. Obowiązkowa jest terapia psychologiczna. Chorzy mają kłopot z codziennymi zachowaniami takimi jak wykonanie telefonu, wizyta w kiosku, a porażka rodzi kolejny problem. Chodzi więc także o to , by nabrać dystansu i nie myśleć o jąkaniu. Zwalczenie stresu to pierwszy krok do spokojnej rozmowy.
Jąkanie to wielopłaszczyznowe, trudne zaburzenie komunikacji. Wyjść z tej trudnej sytuacji pomoże dobry logopeda Warszawa jest znanym w Polsce ośrodkiem, w którym najłatwiej otrzymać skuteczną pomoc.
Nie zwlekaj! Jeżeli zaciekawił Cię ten temat, to wejdź w adres tej strony (https://fulldent.pl/) i zobacz, co dla Ciebie z przyjemnością opracowaliśmy.
Wypróbuj na: Szerszenska.com.