Ludzka energia tkwi w wodzie. Z jakiego powodu powinniśmy pić wiele napojów?

Ludzka energia tkwi w wodzie. Z jakiego powodu powinniśmy pić wiele napojów?

Ludzka energia tkwi w wodzie. Z jakiego powodu powinniśmy pić wiele napojów?

Na pewno wszyscy świetnie orientujemy się, że nasz organizm składa się w większości z wody. Stanowi ona nawet 70 % naszej masy. Dlatego tak kluczowe jest stałe nawadnianie organizmu. Być może nie wiedzieliśmy o tym, ale odwodnione komórki szybciej się starzeją i są łatwym celem ataku dla różnych schorzeń oraz wirusów.

butelka czystej wody mineralnej

Autor: 欣盈
Źródło: http://www.flickr.com

Nowoczesny tryb życia jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Chodzimy notorycznie zmęczeni, dużą część naszego czasu poświęcamy pracy.

Czy jakiś komentarz z witryny namówił Cię do napisania swej opinii? Niezmiernie nam miło. Zatem nie zwlekaj i pisz coś!

Nie relaksujemy się, za mało śpimy. W dodatku, okropnie się żywimy. Jadamy cokolwiek i byle gdzie. W zasadzie, chodzi nam jedynie o zaspokojenie ssącego głodu. A przecież, nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje właściwej ilości witamin i minerałów. Niezbędna jest również woda.

Napoje, po które zazwyczaj sięgamy, by ugasić pragnienie, są bardzo szkodliwe. Kawa, herbata, napoje gazowane- to jedynie przez moment przynosi nam ukojenie, ale za mało myślimy o tym, jakie wielkie zniszczenia czynią one w naszym organizmie.

Także wody mineralne nie zawsze są pożyteczne. Wiele z tych, które możemy dostać na rynku, choć posiadają dużo mikroelementów, niestety, tak samo jak inne pożywienie, zakwasza nasz organizm. Co w takim wypadku robić? Jak obronić się przed chorobami?

Jedyną całkowicie bezpieczną wodą dla naszego organizmu jest woda jonizowana. Czemu akurat taka? Liczne badania, przeprowadzane w różnych państwach na świecie, stwierdzają, że przyczyną rozmaitych chorób jest zakwaszanie komórek. A przecież, w środowisku alkalicznym nie ma prawa się rozwijać żadna choroba. Dlatego picie wody jonizowanej jest najlepszą profilaktyką. To recepta na wieczną młodość i długie życie w pełnym zdrowiu.

Jakiekolwiek suplementy diety nie będą w stanie nam pomóc, jeżeli nie będziemy odkwaszać naszego organizmu. Również wartościowe i pełne witamin produkty spożywcze zawierają wiele kwasów, które później zalegają w naszym organizmie. Tylko spożywanie wody alkalicznej pomoże nam nie tylko pozbyć się wszelkich chorób, ale także skutecznie im zapobiegać.

M.G.

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa