Masz cukrzycę?Jak z nią żyć?

Masz cukrzycę?Jak z nią żyć?

Masz cukrzycę?Jak z nią żyć?

„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz…” Znana fraszka polskiego poety epoki renesansu, choć ma już około pięciuset lat, cały czas nie traci na swej aktualności. To prawda, jedynie dzięki życiu w zdrowiu możliwe jest realizowanie naszych planów i marzeń.

poradnia alergologiczna i diabetologiczna

Autor: David Martín :: Suki_ ::
Źródło: http://www.flickr.com

W świadomości mamy zakodowany lęk przed zachorowaniem na raka, tymczasem statystyki alarmują, iż o wiele bardziej grożą nam choroby cywilizacyjne, np. cukrzyca. Nieustanny wzrost zachorowalności na cukrzycę jest związany m.in. dzisiejszym, niezdrowym trybem życia oraz jego skutkami w postaci otyłości tudzież nadciśnienia.

Istotne jest stosunkowo szybkie postawienie diagnozy i dostosowanie właściwego leczenia. Dzięki takiemu działaniu opóźnimy jej postępowanie. Mając ten fakt na uwadze, nie należy bagatelizować pierwszych objawów choroby, do jakich zaliczyć musimy nawracające infekcje, senność, zaparcia, duży apetyt, utrata masy ciała oraz kłopoty z koncentracją. W razie ich zauważenia konieczna jest wizyta u lekarza diabetolog i przeprowadzenie koniecznych badań.

Jeżeli podoba Ci się ten tekst, to niewątpliwie zainteresują Cię również rzetelne informacje (https://www.polmedico.pl/), które odnajdziesz tutaj – one pochłoną Cię zupełnie.

Wbrew obiegowej opinii, cukrzyca oznacza nie tylko właściwą kontrolę poziomu cukru we krwi, lecz również konieczność podjęcia niezbędnych zmian w prowadzonym wcześniej stylu życia – tutaj znajdzie pomocne akcesoria: wszystkim powinniśmy stosować odpowiednią dietę (zawierającą jak najmniej tłuszczów i cukrów) oraz nie zapominać o aktywności fizycznej. O jej dobroczynnym wpływie na samopoczucie i zdrowie, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak to, że wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, nie świadczy o tym, że ochoczo sport uprawiamy. Wolny czas najchętniej spędzamy na leniuchowaniu przed telewizorem. Nie zdając sobie sprawy, że wystarczy tak niedużo, by poprawić wydolność i ogólny stan organizmu.

przychodnia alergologiczna i rehabilitacyjna

Autor: InterAkcja Robert Turski
Źródło: http://www.flickr.com

W chorobie cukrzycowej najlepszymi formami aktywności fizycznej są bez wątpienia: energiczny marsz i taniec. Początkowo mogą to być nawet 30-40 minutowe spacery. Małymi (nomen omen) kroczkami potrafimy dojść do naprawdę imponujących wyników, nie zapominając, że kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym spadaniem. Dowiedz się więcej: zobacz na , pamiętaj wiedza to podstawa .

admin

Zdrowie dziecka, Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa