Menu mamy ,która karmi piersią

Menu mamy ,która karmi piersią

Menu mamy ,która karmi piersią

Karmienie dziecka piersią to bez wątpienia jeden z najbardziej zalecanych sposobów odżywiania. Kobieta nie musi gotować mleka sproszkowanego, co jest także faktycznie wygodne.

W dodatku, mleko kobiety posiada w sobie wszystkie elementy, jakie są potrzebne maluchowi – cały pakiet witamin oraz mikroelementów. Powszechnie wiadomo jednak, że to co spożywa karmiąca kobieta ma znaczący wpływ także na zdrowie noworodka. Jak w takim razie powinna prezentować się jej dieta? Czy faktycznie musi być ona związana z eliminacją poszczególnych potraw?

Kobieta z dzieckiem

Autor: dmarklaing
Źródło: http://www.flickr.com

Co najważniejsze, należy zatroszczyć się o to, by w diecie znalazła się wystarczająca ilość warzyw i owoców. Generalnie lekarze wskazują, że powinna ona bazować na klasycznej piramidzie zdrowego żywienia i w zasadzie (dieta dąbrowskiej wczasy) karmiącej matki nie musi być odmienna niż dieta kobiety, która nie karmi i nie ma dzieci. Nie trzeba również wprowadzać ograniczeń z obawy o alergię malucha. Dopiero, kiedy rodzice zauważą, zależność pomiędzy konkretnymi produktami a reakcjami malucha, w takim przypadku można zdecydować się na wyłącznie konkretnych artykułów. Ponadto, kobiety karmiące koniecznie powinny rzeczywiście dużo pić. Jest to priorytet. Trzeba również ostrożnie podchodzić do „ludowych

Matka z dzieckiem

Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com

mądrości”, zgodnie z jakimi młoda matka nie powinna spożywać żadnych smażonych czy wzdymających potraw. Rzecz jasna, warto zmniejszyć ich spożycie, ale głównie przez wzgląd na fakt, że mogą się one okazać szkodliwe dla kobiety. Dziecko nie odczuje jeżeli jego mama pozwoli sobie na kotleta schabowego.

Priorytetem jest jednak, aby tłuszcze nasycone nie stanowiły znacznej części diety. W takiej sytuacji bowiem mogą pojawić się faktycznie duże problemy. Kiedy rodzice zauważają jakiekolwiek widoczne objawy i zaczynają podejrzewać, że ich pociecha jest uczulona na określony rodzaj pokarmów, wówczas powinni zdecydować się na tak zwaną dietę eliminacyjną. Polega ona przede wszystkim na wyłączeniu tych produktów, które podejrzewa się o wywołanie niepożądanej reakcji. Kiedy taki krok przyniósł efekt, wtedy nie należy ich kolejny raz włączać do diety, chociaż przez jakiś czas (jaka musi być dieta – (wczasy z dietą warzywno owocową) kobiety karmiące).

Dieta dla matek, jakie karmią swoje dzieci piersią powinna być przede wszystkim zdrowa. Warto stosować się do ogólnych zasad oraz zbilansować dietę zgodnie z własnymi wymaganiami.

admin

Zdrowy styl życia

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa