Mukowiscydoza to bardzo niebezpieczna i wyczerpująca choroba. Jaki jest sposób, żeby chociaż trochę polepszać swój stan zdrowia?

Mukowiscydoza to bardzo niebezpieczna i wyczerpująca choroba. Jaki jest sposób, żeby chociaż trochę polepszać swój stan zdrowia?

Mukowiscydoza to bardzo niebezpieczna i wyczerpująca choroba. Jaki jest sposób, żeby chociaż trochę polepszać swój stan zdrowia?

Choroba atakując oskrzela i płuca jest bardzo popularną przyczyną skierowania do szpitala cierpiących chorych na mukowiscydozę. Efektem tej ciężkiej choroby, postępującego uszkodzenia układu oddechowego, jest niewydolność oddychania. Po pierwsze jest chwilowa, jednak z biegiem czasu dochodzi do znacznej niewydolności, podczas której niezbędna jest długotrwała tlenoterapia.

Jednym z najpowszechniej występujących symptomów niedotlenienia jest przyspieszenie pracy serca. Przewlekłą niewydolność oddechową możemy podzielić na częściową (hipoksemiczną) i całkowitą czyli hiperkapniczną. Częściowa niewydolność może powodować obniżenie wysycenia hemoglobiny tlenem. W zupełnej, poza obniżeniem wysycenia, może dochodzić także do nagromadzenia dwutlenku węgla we krwi. Całkowita niewydolność jest więc najbardziej niebezpieczna z powodu możliwości wystąpienia kwasicy oddechowej i śpiączki hiperkapnicznej.

Dla tego typu osób niezbędna jest domowa tlenoterapia. Trzeba ją rozpoczynać na podstawie wielokrotnych badań gazometrycznych, które należy wykonać w okresach w trakcie ,momentami zaostrzenia, przy całkiem poprawnym stanie cierpiącego. Trzeba przy tym szacować stopień kooperacji chorego.

Nie zwlekaj! Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, to wejdź w link. Tam czeka na Ciebie najnowsza treść (http://www.sosushi.pl/restauracja-sushi-rokietnica/). Mamy nadzieję, że w taki sposób uda nam się rozwiać wszelkie Twoje niepewności.

Dostosowanie podaży tlenu zazwyczaj trzeba oprzeć na kolejno wykonywanych badaniach gazometrycznych – przed i w trakcie terapii tlenem. Ma to niezwykle duże znaczenie u chorych, którzy posiada tendencje do hiperkapni. U tych cierpiących bowiem zbyt duża ilość podawanego tlenu powoduje nagromadzenie się dwutlenku węgla, co może spowodować pojawienie się śpiączki hiperkapnicznej. Przenośny koncentrator tlenu to najdoskonalsze urządzenie do tlenoterapii – elektrotechmed.com/wypozyczalnia/przenosny. To najbardziejdobrze znane i używane narzędzie w domu.

Zasilany jest a pomocą energii elektrycznej, a dzięki zastosowaniu sita molekularnego, który jest stworzony z zeolitu, dochodzi do odseparowania tlenu pobieranego z otoczenia powietrza. Pozwala to uzyskać 95% stężenia tlenu w stworzonej mieszaninie. Tradycyjne koncentratory tlenu to aparatury stacjonarne, jakie mogą być zasilone z sieci elektrycznej – elektrotechmed.com/wypozyczalnia/. Aktualnie jednak częściej wykorzystywane są koncentratory przenośne. Dzieje się tak, gdyż są one wydajniejsze w porównaniu do tradycyjnych aparatur.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa