Na co patrzeć, kiedy pragniemy nabyć wanienkę dla pociechy?

Na co patrzeć, kiedy pragniemy nabyć wanienkę dla pociechy?

Na co patrzeć, kiedy pragniemy nabyć wanienkę dla pociechy?

Przyjście na świat potomstwa przewraca dotychczasowe funkcjonowanie rodziny do góry nogami, nie oznacza to, że jest ono złe, po prostu jest odmienne. Poświęcamy uwagę na rzeczy, które do tej chwili nam uciekały, a to co zdawało nam się ważne, od czasu do czasu traci na wartości, przy zetknięciu z nowym członkiem rodziny. Nie mniej dziecko w początkowej fazie rozwoju wymaga swoich akcesoriów do pielęgnacji, jak i do pozostałego funkcjonowania, przez to przed rodzicami pojawia się dużo pytań, jak chociażby to, jaka powinna być wanienka dla noworodka?

kąpiel

Autor: JoséMa Orsini
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo zależy od tego jak długo ma nam służyć wanienka dla noworodka

Głównie należy pamiętać o tym, żeby posiadała ona właściwe atesty, zatwierdzające, że jest wyprodukowana w taki sposób, aby nie zagrażać życiu dziecka. Nie może posiadać ostrych kantów, musi okazać się zrobiona z wytrzymałego materiału, tak by z łatwością można było ją przenieść z łazienki, gdzie wlejemy wodę do pokoju, w którym chcemy wykąpać maluszka. Na dodatek posiadają one różne rozmiary, więc musimy się zastanowić nad tym, jak długo chcemy w niej kąpać nasze dziecko, gdyż musi okazać się ona na tyle duża, żeby miało szansę się ono w niej spokojnie położyć. Zobacz ten przewodnik: .

Mamy szansę dobrze rozbudować wanienki dziecięce

Kupując wanienkę należy powiedzieć, że od razu możemy dokupić do niej różne akcesoria, które mają nam ułatwić kąpiel. Możemy na przykład zakupić specjalne wkłady z gąbki, albo z plastiku, które wkłada się do środka wanienki, na nie układa się dziecko i posiadamy gwarancję, że się nam zbytnio nie zamoczy, ani nie napije wody.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy tekst, to obowiązkowo zobacz również ten odnośnik – ta witryna też będzie dla Ciebie godna uwagi.

Dodatkowo wanienki dziecięce mają szansę być wyposażone w odpowiednie stelaże, dzięki którym wanienka będzie ustawiona na właściwej wysokości, a my nie będziemy musieli się do niej nachylać, a więc radość z kąpieli maleństwa będzie jeszcze znaczniejsza. Są

kąpiel

Autor: Alphanova Bebe
Źródło: Alphanova Bebe

też wanienki, które mają zamontowany odpowiedni korek, wówczas na specjalnym stelażu rozkłada się je w wannie, a po kąpieli wystarczy usunąć korek i wypuścić wodę, przez co nie trzeba dźwigać wanienki.

Musimy wiedzieć co nam się przyda

Jeśli podejrzewamy, że stelaż nie będzie nam niezbędny, to bez wątpienia podczas wyboru odpowiedniej wanienki musimy się przede wszystkim skoncentrować na wyborze wanienki z odpowiednim atestem i w odpowiednim rozmiarze (więcej w kategorii meble do domu – tutaj). Dodatkowo można też zwrócić uwagę na przedmiot z którego jest wykonana i na wysokość jej brzegów, tak żeby troszkę starsze dzieci, mogły w niej swobodnie usiąść w czasie kąpieli.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla chłopców, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa