Na czym polega praca ortodonty?

Na czym polega praca ortodonty?

Na czym polega praca ortodonty?

Ortodonta z pewnością nie jest wykonawcą czy sprzedawcą aparatów ortodontycznych. Jest lekarzem.
Ortodonta to nie wyłącznie prostowanie zębów. Należy spostrzec, że to z czym z reguły kojarzymy ortodontę, zatem z prostowaniem krzywo rosnących ząbków, to wyłącznie nieduży wycinek spraw, jakie znajdują się w zainteresowań ortodonty.

Obiad

Autor: photoantenna
Źródło: http://www.flickr.com
Nie absorbując się ustaleniem w jaki sposób wyglądać powinna norma ani także nie badając przyczyn powstania wad zgryzu, nie zdołalibyśmy ich skutecznie leczyć.
Łóżko sypialniane   rama drewniana

Autor: jm3
Źródło: www.flickr.com
Cały czas jeszcze niezwykle rzadko zgłaszają się do profesjonalistów pacjenci do tak zwanego leczenia ortodontycznego-przedprotetycznego. To sytuacja, kiedy Pacjent z brakami w uzębieniu przychodzi do lekarza stomatologa celem zrealizowania protetycznych uzupełnień, jednakże ma defekty zgryzu, które uniemożliwiają zrealizowanie poprawnych pod względem funkcjonalnym jak też estetycznym protez. Wtenczas leczenie (sprawdź tomografia komputerowa kraków gdzie najlepiej) protetyczne musi poprzedzone być ustawieniem zębów przez specjalistę ortodontę. Polegać ono może dla przykładu na pionizowaniu pochylonych do luk lub odtworzeniu przestrzeni po zębach postradanych.

Przyczyny powstawania wad zgryzu mogą być: dziedziczne – gdy wada przechodzi z pokolenia na pokolenie (przykładowo głębokie zachodzenie siekaczy górnych na zęby dolne, diastema, brak zawiązków zębowych), defekty wrodzone – zatem takie, których powstanie spowodowane jest szkodliwymi czynnikami działającymi na płód. Tak zwane wady nabyte, jakie stanowią powyżej 80% wszelkich wad, powstają pod wpływem różnych niesprzyjających czynników oddziałujących na ludzki organizm od narodzin.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa