Nasze dziecko przystępuje do I Komunii Świętej

Nasze dziecko przystępuje do I Komunii Świętej

Nasze dziecko przystępuje do I Komunii Świętej

Pierwsza Komunia to z pewnością pierwsze tak wielkie i doniosłe święto w życiu naszego malucha. Jest to dla niego ogromne doznanie duchowe. Ale to też niezwykle wesoły dzień, w którym nasza pociecha znajduje się w centrum uwagi. Powinniśmy uczynić wszystko co tylko możemy, by uczynić tę chwilę godną zapamiętania.

kościół

Autor: Jim Linwood
Źródło: http://www.flickr.com

Na zajęciach z katechezy nasze pociechy szykują się do Pierwszej Komunii przez parę miesięcy. My też powinniśmy rozpocząć prace o wiele wcześniej. Jeżeli planujemy większą uroczystość, powinniśmy pomyśleć o wynajęciu restauracji. Jeśli konkretne miejsce oferuje też odpowiedni catering, to będzie to dla nas niezwykle komfortowe wyjście. Zanim jednakże przystąpimy do konkretnych działań, skonsultujmy się z naszym dzieckiem i spytajmy się, czego ono chce. Nie róbmy niczego bez jego zgody.Bardzo istotnymi elementami są odpowiednie stroje komunijne. Nasze córki z pewnością myślą o sukienkach rodem z bajki. Powinniśmy na samym początku przedyskutować kwestie stroju. W tym wypadku nie powinniśmy poddawać się całkiem pragnieniom naszej pociechy.

Inne, także niezwykle interesujące szerokie opracowanie tego zagadnienia znajdziesz tu. Zobacz koniecznie a na pewno nie stracisz czasu!

Kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Dzień Pierwszej Komunii to głównie przeżycie duchowe i sukienki komunijne powinny być tylko pięknym akcentem. Nie dajmy się ponieść szalonej modzie. Teraz mnóstwo dziewczynek na swojej komunii wygląda jak małe panny młode. Sukienki komunijne 2015 muszą być piękne, ale skromne. Najlepiej, kiedy cała klasa umówi się na jednolite stroje liturgiczne. Jest to najlepsze rozwiązanie tego problemu. W ten sposób wszystkie latorośle wystąpią w takich samych szatach. Dzięki temu unikniemy wytykania palcem i żadne dziecko nie będzie narażone na przykre komentarze rówieśników. Stroje liturgiczne prezentują się niezwykle pięknie. W ten sposób także uczymy dzieci, że wszyscy są równi przed Bogiem.

Reguła skromności tyczy się też fryzur oraz makijażu. Małe dziewczynki nie muszą używać żadnych kosmetyków, aby prezentować się pięknie. Dajmy pozostać im jeszcze trochę dziećmi. Trzeba także dodać, że wystrojone jak lalki oraz wyfryzowane córki prezentują się po prostu groteskowo. Piękne stroje na

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa