Nasze dzisiejsze dzieci

Nasze dzisiejsze dzieci

Nasze dzisiejsze dzieci

Lata dziecięce to dar, niezwykłe wspomnienia, fantazja, nieskrępowana wyobraźnia, wieczna oaza szczęścia. Oczywiście, nie każdy miał takie najmłodsze lata, nawet nie trzeba szukać w państwach ogarniętych wojną, żeby zobaczyć, czym jest nieszczęśliwe dzieciństwo, które dotyka wielu najmłodszych. Jednakże, wierzę, że większość z nas ma to szczęście żyć – jakby to powiedział klasyk – w czasach pokoju, w których nie było wojen, przewrotów, przesiedleń i innych tego typu nieprzyjemności.

łóżeczko dziecięce

Autor: Pinio
Źródło: Pinio
Nasze pociechy żyjące teraz jeszcze tego nie doceniają, ale żyją prawdopodobnie w najspokojniejszych czasach od stuleci. Nawet w czasie komunizmu było w miarę spokojnie, ale propagandaataku Niemiec, czy zimnej wojny to realne groźby, które zakłócały trochę sielankowy spokój. Teraz, najważniejszym zmartwieniem wielu pociech są kłótnie na Facebooku i niedostępność niektórych zabawek, które już przecież posiada połowa szkoły. Mowa o nowoczesnych gadżetach, jak smartfony czy tablety, są one tak naturalne i tak zwyczajne dla młodego pokolenia, że aż trudno w to uwierzyć.

Identycznie, jak zmieniła się skala potrzeb dla dzieci przemianom ulegają też wyobrażenia rodziców, co do sposobów wychowania. Kiedyś, kiedy nie było za dużo produktów, a każde dziecko było jednakowo zamożne nikt nie mógł się pochwalić nową zabawką, no chyba, że tato wrócił z innego kraju i przywiózł jakiś gadżet z Węgier czy Czechosłowacji. Jednakże, na poziomie najmłodszych dzieci wszystko w krajobrazie wychowania wyglądało tak samo, dzisiaj jednakże dzięki nowym możliwościom, wolnemu rynkowi i kapitalizmowi mamy do wyboru szereg różnych możliwości.

Kto na przykład kiedyś przejmował się kontaktami, że dzieci z ciekawości wkładają tam poślinione palce. Powiedziało się coś, jakąś bajkę i po sprawie, a dzisiaj możemy kupić specjalne gniazda dla dzieci (zadbaj o komfort pociechy i zamów najlepsze komplety pościeli dziecięcej), które uniemożliwiają „zabawę” z prądem. Ta bardzo praktyczna pomoc to tylko jedna z kategorii wielu, które rozwinęły się ostatnio. Obecnie na przykład mamy do wyboru nie jeden, ale kilka wzorów jaśków dla dzieci i kołderek dla dzieci, podobnie ma się sprawa z kompletami pościeli dla dzieci czy z szeregiem zabawek, od najmniejszej do największej, bardziej i mniej kolorowe. Aż strach wchodzić z dzieckiem do sklepu z zabawkami, bo możemy wyjść z pustym portfelem (zobacz korzystne oferty sklepów internetowych i kup taniej jaśki dla maluchów). Takie, spokojne, „nudne” czasy.

Życzmy sobie jednak, żeby taki okres potrwał jak najdłużej, niech „nudne” czasy będą tylko czasem przerywane przez pasjonujące wakacje czy chwile rodzinnego szczęścia.

admin

Wszystko dla dziecka, Zabawki, Zabawki dla chłopców, Zabawki dla dziewczynek

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

Nowe

Archiwa