Nie daj się początkowym oznakom depresji, wiedz jak z nią wygrać. Sprawdź, co jesteś w stanie zrobić

Nie daj się początkowym oznakom depresji, wiedz jak z nią wygrać. Sprawdź, co jesteś w stanie zrobić

Nie daj się początkowym oznakom depresji, wiedz jak z nią wygrać. Sprawdź, co jesteś w stanie zrobić

Jak jest dobre lato to nie narzekamy na zbyt dużą ilość słońca, gorzej jak przychodzi okres jesienno-zimowy, bo wtedy zaczyna się powolny spadek nastroju. Czasami nie jest jakiś wolny lecz leci na łeb na szyję, niczym ciśnienie atmosferyczne. Pogrążamy się więc w przygnębienie, w coraz większą niechęć do wszystkiego, na żadną aktywność nie mam ochoty, a życie jawi nam się coraz mocniej jako pasmo cierpień.

smutek

Autor: Oliver Vogler
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli aż do tego dojdzie, to trzeba się zastanowić czy nie doświadczamy początkowych oznak depresji. Ta niebezpieczna choroba dotyka coraz większej ilości osób i jest bardzo groźna dla zdrowia, a również i życia.

Zainteresował Cię ten wpis? Bardzo nam przyjemnie. Po istotne informacje (https://lodykuli.pl/rozki-waflowe/) przejdź do nowego linku – tam zamieściliśmy dodatkowe wiadomości.

Zdarza się, że osoby z głęboką depresją targają się na swoje życie. Wiadomo, już takie skrajne przypadki mają miejsce znacznie rzadziej niż łagodna odmiana depresji, mimo to warto szybko zauważyć jej pierwsze symptomy, ażeby można było odpowiednio działać. Z drugiej strony warto pamiętać, iż zwykłe oznaki przygnębienia to coś naturalnego. Zamiast je tłumić warto je akceptować. Ciężko jednocześnie w dzisiejszych czasach zgadzać się na smutek, gdyż wszędzie musimy być szczęśliwi, “happy”, jak wyśpiewuje popularny artysta Pharell Williams. Miejmy na uwadze więc, że każdy z nas doświadcza przygnębienia i nie jest od razu objaw depresji.

Jak więc odróżnić zwyczajny smutek od początkowych symptomów depresji? To proste. Depresja uniemożliwia normalne funkcjonowanie, to oznacza, że nie mamy siły do żadnych działań, nie potrafimy podnieść się z łóżka i są to symptomy jak najbardziej somatyczne. Depresja “boli”, możemy powiedzieć obrazowo, a dotknięta nią osoba odsuwa się od swojego dotychczasowego funkcjonowania, a nawet przestaje wychodzić z domu. Jak poradzić sobie z depresją? Do łagodnych odmian najkorzystniej stosować naturalne metody. Świetnie działa specjalna lampa, kiedy niedobór światła jest tak duży, że mamy wszystkiego dosyć.

Leczenie depresji światłem jest idealnym sposobem na poprawę humoru i już kilka takich naświetleń przynosi ciekawe wyniki (tu oferta). W sytuacji jednakże, gdy jest bardzo źle powinniśmy zgłosić się do psychologa lub psychiatry. Być może przez jakiś czas będziemy musieli uczęszczać na psychoterapię i przyjmować jednocześnie właściwe lekarstwa. W okresie takiej terapii wielu lekarzy poleca aktywność dodatkową, czyli zmuszanie się do biegania czy chodzenia i właśnie leczenie depresji światłem.

admin

Bez kategorii

No description. Please update your profile.

~~||~~Comments Are Closed~~||~~

Tematyka

    • Brak kategorii

Nowe

Archiwa